Suriye ordusu YPG’ye destek olmak için Afrin’e doğru yola çıktı!

Suriye devlet televizyonundan edinilen bilgiye göre YPG’li teröristlere destek olmak amacıyla Suriye ordusu harekete geçti ve bölgeye askeri birlikler sevk etmeye başladı.


Suriye ordusu YPG’ye destek olmak için Afrin’e doğru yola çıktı!

YPG ve Suriye arasında bir anlaşma sağlandığının belirtildiği haberde yapılan anlaşma ile ilgili net bir bilgi verilmezken iki olasılık üzerinde duruluyor. Suriye Türkiye’ye karşı caydırıcı güç olarak kullanılmaya çalışalacak yada Türk ordusu ve PYD’li teröristler arasında tampon bir bölge oluşturulacak.

Kaynaklardan edinilen bilgi şimdilik bukadar ancak bir kaç saat içerisinde Suriye’nin takınacağı tağır net olarak ortaya çıkaracak. Birliklerin kısa süre içerisinde Afrin bölgesine varması bekleniyor.

Dün Reuters’ın da bulunduğu uluslararası medyaya konuşan YPG’ye yakın kaynaklar Suriye Demokratik Güçleri ile rejim güçlerinin Afrin konusunda anlaşmaya vardığını iddia etmişti.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a yakınlığıyla bilinen Lübnan merkezli Al Masdar News sitesi de haberinde, hükümet güçlerinin yarın Afrin’e gireceği iddiasına yer vermişti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Fransa Liginde PSG forması giyen Neymar, Marsilya maçında yaşadığı sakatlık ardından gözyaşlarına hakim olmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz