Suriye’de düşürülen Rus uçağının pilotu kendini patlatarak intihar etmiş!

Suriye’de Heyet Tahrir el Şam’ın düşürmüş olduğu Rus uçağının pilotu ile ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Pilot militanların eline düşmemek için kendini havaya uçurmuş.


Suriye’de düşürülen Rus uçağının pilotu kendini patlatarak intihar etmiş!

Telegram’daki ‘Directorate 4’ adlı kanalda, düşürülen Rus Su-25 uçağının pilotu ile militanlar arasındaki çatışma anlarına dair olduğu öne sürülen bir video yayınlandı.

Sputnik’in aktardığı videoda militanların silahları ile pilota doğru koşup etrafını sardığı görülüyor. Silah seslerinin ardındansa bir patlama duyuluyor ve duman yükseliyor.

Kanala göre, Rus pilot ateş ederek karşı koymaya çalıştığı militanlara esir düşmemek için kendini havaya uçuruyor.

Russia Today’in (RT) haberine göre ise patlamadan önce pilot Rusça olarak “Bu bizim çocuklar için!” ifadelerini kullandı.

Patlamada ölen yahut yaralanan militanlar olup olmadığı bilinmiyor.

Suriye’nin İdlib şehrinde Fetih el Şam’ın (Eski ismiyle El Nusra) içerisindeki Heyet Tahrir el Şam örgütü cumartesi günü Rus Su-25 uçağını düşürmüştü. Uçağın vurulmasının sonrasında paraşütle atlayan pilot, indiği yerde militanlarla girdiği çatışmada ölmüştü. Rusya Savunma Bakanlığı, pilotun ölümünü doğrulamış öte yandan El Nusra kontrolündeki bölgeye operasyon gerçekleştirerek en az 30 militanın öldürüldüğünü duyurmuştu.

Ön tespit etmeye göre, Rus savaş uçağı MANPAD olarak bilinen taşınabilir hava savunma sistemiyle vuruldu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Soy bilgisini öğrenen vatandaşlık için avukata koşuyor

Soy bilgisini öğrenen vatandaşlık için avukata koşuyor

E- Devlet üzerinden alt/üst soy bilgisi sorgulama hizmetinin verilmeye başlamasının sonrasında birçok kişi avukatlara başvurmaya başladı.

One comment
  1. yazık ne hale geldik

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz