Suriyeli ve Iraklılar yılbaşında bayrak açınca gerilim yaşandı

Eskişehir’de Iraklı ve Suriyeliler caddelerde yılbaşını kutladı. Iraklı bir gencin elindeki Irak bayrağını gören Eskişehirli bir grup genç olaya müdahale ederek ”Ne mutlu Türküm diyene” diye Türk bayrağı açtı.


Suriyeli ve Iraklılar yılbaşında bayrak açınca gerilim yaşandı

Eskişehir’de Iraklı ve Suriyelilerin sokakta yılbaşı kutlaması yaparken Iraklı bir gencin Irak bayrağı sallaması gerginliğe neden oldu. Iraklı genci aşağıya indiren bir grup Eskişehirli genç, Türk Bayrağı çıkartıp bozkurt işareti yaparak ‘Ne mutlu Türküm diye’ bağırdı.

KENDİ ARALARINDA YENİ YILI KUTLADILAR

Hoşnudiye Mahallesi İsmet İnönü Caddesi’ndeki Kanatlı Alışveriş Merkezi önünde toplanan Iraklı ve Suriyeliler, bir süre kendi aralarında oynayarak yeni yılı kutladı. Iraklı bir genç telefon hattı kutusu üzerine çıkıp küçük bir Irak bayrağını eline aldı. Bir süre sonra bu gencin yanına başka bir genç daha gelip ikisi birden Irak bayrağı salladı.

IRAK BAYRAĞI GERGİNLİĞE NEDEN OLDU

Irak bayraklarını gören Eskişehirli gençler buna tepki gösterdi. Iraklıları indiren gençler Türk bayrağı çıkartıp bozkurt işareti yaptı, ‘Ne mutlu Türküm diyene’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ ve ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ diye bağırdı. Irak ve Suriyeli gençler ile Türk gençleri arasında yaşanan gerginliği araya giren polisler sonlandırdı. Kalabalık yeni yıla meşale yakıp girerken bir kaç kez de İstiklal Marşı’nı okudu. Kalabalık daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

BÜYÜKERŞEN’DEN POLİSE ZİYARET

Bu arada Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Yılmaz Büyükerşen, CHP Milletvekili Cemal Okan Yüksel, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve CHP İl Başkanı Sinan Özkar, ilçe emniyet müdürlükleri ile polis merkezlerini ziyaret ederek Emniyet mensuplarının yeni yıllarını kutladı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Eskişehir’de FETÖ şüphelilerinin yargılaması başladı!

Eskişehir’de FETÖ şüphelilerinin yargılaması başladı!

Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) emniyetteki mahrem yapılanmasına karşı başlatılan soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 19'u tutuklu 22 şüphelinin yargılanmasına başlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz