Suriyelilere verilen yardım yüzünden PTT şubelerinde kuyruk oluştu

BM tarafından 6 ayda bir verilen 100 liralık yardımdan faydalanmak isteyen Suriyeliler, PTT önlerine gelerek izdihama sebep oldular. Sıra bekleyen Suriyeliler PTT önlerinde uzun kuyruklar yarattı.


Suriyelilere verilen yardım yüzünden PTT şubelerinde kuyruk oluştu

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından tarafından 6 ayda bir verilecek 100 liralık yardımdan faydalanmak isteyen Suriyeliler, PTT önünde izdihama neden oldu

BM ile PTT protokolü çerçevesinde AFAD’a bağlı kamplarda sığınan mültecilere PTT kart veriliyor ve kart ile sığınmacılar yalnızca gıda ve giysi alışverişi yapabiliyor.

Adana’da Kızılay Caddesi’nde bulunan PTT Merkez Müdürlüğü’nde ise sabahın erken saatlerinden itibaren toplanan Suriyeliler Kızılay Caddesi’ne kadar kuyruk yarattı. PTT önünde izdihama neden olan Suriyeliler için güvenlik görevlileri de yeterli olmadı.

Ahmet Abdullah adlı bir Suriyeli, “6 ayda bir PTT tarafından verilecek bu para. Kart verildi, onun içine yüklenecek para. Bugün en az 200 kişi kart aldı buradan” diyerek konuştu.

Salı gününden bu yana devam eden müracaatların devam ettiği söylendi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Mersin’de sahte altın operasyonu: 5 Suriyeli yakalandı

Mersin’de sahte altın operasyonu: 5 Suriyeli yakalandı

Mersin'de internet üzerinden sahte altın satmaya çalışan Suriye uyruklu 5 kişi polis tarafından yakalanarak gözaltına aldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz