Suriye’ye füze saldırısı gerçekleştiren İsrail hava savunma sistemine yakalandı!

İsrail tarafından Şam’a yapılan füze saldırısında Suriye hava savunma sistemleri anında devreye girerek karşılık verdi.


Suriye’ye füze saldırısı gerçekleştiren İsrail hava savunma sistemine yakalandı!

İsrail merkezli Haaretz haber sitesi, İsrail’in Suriye’nin başkenti Şam yakınlarındaki bir araştırma merkezlerine füze saldırısı düzenlediğini duyurdu. Şam yakınlarında şiddetli 3 patlamanın duyulduğu aktarıldı. Suriye hava savunma sistemlerinin ise İsrail’in başkente yönelik saldırılarına karşılık verdiği ifade edildi.

SURİYE ANINDA KARŞILIK VERDİ

Alman haber ajansı dpa’ya konuşan bir yetkili Suriye hava savunma sistemlerinin İsrail’in füzelerine ‘başarılı bir şekilde’ karşılık verdiğini belirtti. Suriyeli yetkili, Suriye hava savunma sistemlerinin çok sayıda füzeyi hedefe ulaşmadan etkisiz hale getirdiğini duyurdu.

“YENİ BİR İSRAİL SALDIRGANLIĞI”

Suriye devlet televizyonu bugün erken saatlerde yapılan yayınlarda, yeni bir İsrail saldırganlığı olarak niteledikleri olayın Şam yakınlarında gerçekleştiğini duyurdu.

ESAD REJİMİ DE HEDEF ALMIŞTI

Haaretz, bunun Jamraya’ya gerçekleştirilen ilk İsrail saldırısı olmadığını, Aralık ayında Esad rejiminin de Şam yakınlarını hedef aldığını söyledi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz