Suyun Üzerinde Yürümeye Kalkan Rahibi Timsah Yedi

Hz. İsa'dan esinlenen rahip kendininde su üzerinde yürüyebileceğini düşündü ve bunu uygulamaya koymak istedi. Ancak Zimbabve'li Rahip ilk denemesinde başarısız oldu ve timsahlara yem olmaktan kurtulamadı. Rahibin timsahlar tarafından parçalanarak ölmesi sadece bir kaç dakika sürdü.


Zimbabveli rahip Jonathan Mthethwa, kilisedekilere “İsa gibi suyun üzerinde yürüyeceğini” ifade etti. Rahip Mthethwa, bunun için “hazırlık” olarak bir hafta boyunca dua etti ve oruç tuttu.

BİRKAÇ DAKİKA İÇİNDE TİMSAHLARA YEM OLDU

Express’in haberine göre timsahların bulunduğu nehre giren rahip “birkaç dakika içinde” timsahların saldırısına uğrayarak yaşamını yitirdi.

Olaya tanık olanlardan Deacon Nkosi, “Rahip bize bugün inancını göstereceğine söz vermişti, ancak ne yazık ki boğulup 3 büyük timsah tarafından gözümüzün önünde yendi” diye konuştu.

“BİR HAFTADIR ORUÇ TUTUYORDU, NASIL OLDU ANLAMADIK”

Nkosi, “Hala bunun nasıl olduğunu anlayamadık zira bir haftadır dua edip oruç tutuyordu.” dedi.

Bir polis sözcüsü ise, “Bu sene çok yağmur yağdı ve timsahların nehirlerimizde olduğuna şüphe yok.” diyerek, “Köylüler nehirlerde yüzerek hayatlarını tehlikeye atmamalılar.” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

NASA, uzaylılar için gönderdiği haritaya pişman oldu

Dünyanın uzaydaki konumunu gösteren bir haritayı 40 yıl önce uzayın derinliklerine gönderen NASA bugün pişman olduğunu açıkladı. Haritanın tasarımcısı Frank Drake, o günlerde insanların çok iyimserdi fakat bu haritayı göndermemiz hiç iyi olmadı dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yaz