TBMM’de yapılan bütçe toplantısında bahşişler ortalığı karıştırdı

TBMM’de bütçe toplantıları esnasında, vekillerle beraber mesai yapan kavaslar ve garsonlar arasında “iktidar-muhalefet” münakaşası çıktı.


TBMM’de yapılan bütçe toplantısında bahşişler ortalığı karıştırdı

Gazete Habertürk’ten Saliha Çolak’ın haberine göre; münakaşa, AK Parti’nin 12 gün 380 saatlik oturumlarda hizmet veren personele jest için vekiller arasında para toplamasıyla başladı.

Önce gergin, kavgalı, dosyaların, raporların yırtılıp kürsüden etrafa saçıldığı oturumlarda ortalığı toplayan, konuşmacıların kürsüye getirdiği görsel malzemeleri taşımaya yardım eden, vekillere not, kürsüye su taşıyan kavaslara, ardından da garsonlara harçlık verilmesi planlandı.

AK Partili Doğan Kubat, “Ne verirsen” diye vekillerden para topladı. Kavaslarla beraber 25 kişiye 325, 100 garsona da 100’er TL dağıtıldı.

Muhalefete hizmet

Bunun üstüne CHP, MHP ve HDP milletvekillerine hizmet veren muhalefet kulisindeki garson ve temizlikçiler AK Parti ile görüşüp kendilerinin de mesai yaptığını söyleyerek “Muhalefete hizmet sayılmıyor mu?” diyerek sitem etti.

Grup yönetiminden, “Şu an için yapacak bir şey yok. Muhalefet kulisi aklımıza gelmedi. Zamanında olsa çözülürdü” cevabı verildi. Böylece 20 bin TL’ye yaklaşan bütçe harçlığı yüzünden, Meclis’te iktidar ve muhalefete hizmet eden görevliler karşı karşıya geldi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz