Apple 12.9 inç ekranlı iPad Air üzerinde çalışıyor

ABD merkezli teknoloji devinden yeni haberler gelmeye devam ediyor. Şirketin bu sene piyasaya çıkaracağı yeni iPad tablet modellerinden biri de 12.9 inç ekranlı iPad Air olabilir.

Apple 12.9 inç ekranlı iPad Air üzerinde çalışıyor

Geçtiğimiz günlerde Apple USB-C Pencil'ı tanıttı. Cupertino merkezli teknoloji devi, genellikle her yıl iPhone'ların piyasaya sürülmesinden bir ay sonra yeni nesil iPad'leri duyuruyor. Yakın zamanda yayınlanan bir rapor, yeni iPad'lerin yıl sonuna kadar piyasaya çıkacağını ima etti. Şimdi yeni bir gelişmeyle, yeni nesil iPad Air'e ilişkin ayrıntılar DigiTimes'ın sektör kaynaklarından alıntı yapması sayesinde ortaya çıktı.

Apple, iPad Air'i yalnızca 10,9 inçlik tek bir boyutta sunuyor. Rapora göre teknoloji devi, 12,9 inç ekranlı bir sonraki iPad Air üzerinde çalışıyor. Böylece bugüne kadarki en büyük iPad Air modeli olacak. Bu aynı zamanda onu 12,9 inç iPad Pro ile aynı seviyeye getirecek. Ancak yine de iPad Pro'da bulunan mini LED yerine LCD panele yapışacak.

Daha önce 9to5Mac tarafından hazırlanan bir haber de Apple'ın iki iPad Air (6. Nesil) sürümü üzerinde çalıştığını ortaya çıkarmıştı. Her biri WiFi ve Hücresel olmak üzere dört ayrı model geliştiriliyor. Yayına göre farklılaştırıcı faktör net değildi. Ancak son gelişme aslında yeni nesil Air için iki ekran boyutuna işaret ediyor.

Mevcut beşinci nesil iPad Air geçen yıl piyasaya çıktı ve şu anda neredeyse bir buçuk yaşında. 10,9 inç ekrana sahip ve M1 işlemci tarafından destekleniyor. Apple, M2 yonga seti ile gelecek yılın ilk çeyreğinde 6. nesil iPad Air'i piyasaya sürebilir. Gelecek aylarda yeni nesil tablet hakkında daha fazla ayrıntı beklemeliyiz.

Apple 12.9 inç ekranlı iPad Air üzerinde çalışıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?