Apple iPad Pro modelleri için OLED ekran üretimi başlıyor

Apple iPad Pro 13″ ve 11″ modeller için OLED panel üretimi başlıyor.

Apple iPad Pro modelleri için OLED ekran üretimi başlıyor

Apple iPad Pro 13″ ve 11″ modeller için OLED panel üretimi başlıyor.

Apple'ın uzun süredir OLED iPad Pro modelleri üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Şimdi ise Güney Kore'den gelen yeni bir rapor, gelecek iPad Pro'lar için OLED panel üretiminin başladığını iddia ediyor. Samsung Display ve LG Display'in bu OLED ekranları üretmesi bekleniyor, işte tüm detaylar.

Samsung Display, iPad Pro'nun OLED panelinin üretimine bu hafta başlıyor

Haber TheElec'in bir raporunda paylaşıldı. Önceki raporumuzda LG Display'in Şubat 2024'te OLED iPad Pro ekran üretimine başlamasının beklendiğinden bahsetmiştik. Ancak Kore'den gelen son rapor, LG'nin halihazırda yeni nesil Apple iPad Pro için OLED ekranlar ürettiğini iddia ediyor. 13 inçlik ekranlar ürettiği (önceki raporlara göre 12,9 inç) ve 11 inç OLED panellerin de yakında üretim hattına gelebileceği bildiriliyor.

Bilmeyenler için Cupertino merkezli dev, bu yılın ikinci çeyreğinde iki yeni iPad Air ve iki yeni OLED iPad Pro modeli üzerinde çalışıyor. LG, OLED panellerin tek tedarikçisi değil çünkü Samsung Display'in bu haftanın ilerleyen aylarında bu iPad Profesyonelleri için OLED üretimine başlaması bekleniyor. Yeni rapor, LG Display'in 13 inç OLED panellere odaklanacağını, Samsung Display'in ise öncelikle 11 inçlik modeller üreteceğini ekliyor.

Ne yazık ki, bu iPad'lerle ilgili fiyatlandırma gibi daha ince ayrıntılar hala ortada. Ancak şu ana kadar bildiklerimize göre yeni iPad Profesyonelleri büyük olasılıkla Apple M3 işlemciyle donatılacak. Bu, önceki modele göre fiyat etiketinde hafif bir artışa neden olabilir. Yeni Magic Keyboard ve Pencil aksesuarları gibi yeni aksesuarlar da sunulabilir. Şu anda sahip olduğumuz tüm bilgiler bu, bu yüzden daha fazla güncelleme için takipte kalın.

Apple iPad Pro modelleri için OLED ekran üretimi başlıyor