Apple Vision Pro 27 Ocak'ta Geliyor

Apple Vision Pro 27 Ocak'ta ABD'de çıkış yapacak. İşte, cihazın tüm özellikleri, beklenen fiyat aralığı ve piyasaya sürülmesi beklenen pazarlar!

Apple Vision Pro 27 Ocak'ta Geliyor

Apple Vision Pro 27 Ocak'ta ABD'de çıkış yapacak. İşte, cihazın tüm özellikleri, beklenen fiyat aralığı ve piyasaya sürülmesi beklenen pazarlar!

“Wall Street Observer” tarafından belirtilen tedarik zinciri raporlarına göre, Apple'ın merakla beklenen Vision Pro karma gerçeklik gözlüğü 27 Ocak'ta Amerika Birleşik Devletleri'nde tanıtılacak. 

Apple Vision Pro beklenenden daha erken piyasaya çıkacak

Sony, Vision Pro kulaklığının ana ekran tedarikçisidir ve geliştirilmesi için ekran teknolojisindeki uzmanlığından yararlanmaktadır. Adı açıklanmayan bir Çinli şirket, ürüne yüksek talep olması durumunda üretim kapasitesinin artırılmasında hayati bir role sahip olan ikincil tedarikçi olarak da hizmet veriyor.

Karma gerçeklik gözlüğünde "Renk Filtresi (CF) + WOLED şeması" kullanan silikon bazlı bir OLED ekran (OLEDoS) bulunuyor. Bu yöntem, beyaz ışığı RGB renk filtreleri aracılığıyla yönlendirerek renk üretimini geliştirerek kullanıcılara netlik, zengin renkler ve genel ekran kalitesiyle olağanüstü bir görsel deneyim vaat ediyor.

Ancak Apple'ın, mevcut WOLED+CF modeline kıyasla daha yüksek parlaklık için RGB OLEDoS teknolojisine sahip, Vision Pro cihazının yükseltilmiş bir versiyonunu 2027'de piyasaya sürmeyi planladığı bildiriliyor. RGB OLEDoS, doğrudan RGB alt piksellerinden ışık ve renk üreterek renk filtrelerine olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve ekranın parlaklığını artırır.

Tianfeng International analistlerinden Ming-Chi Kuo, Apple'ın Vision Pro kulaklığının 2024 ürün serisindeki stratejik önemine dikkat çekiyor. Kuo, Apple'ın bu yıl yaklaşık 500.000 adet sevk etmeyi planladığını tahmin ederek tüketici elektroniği trendlerini yeniden tanımlayabileceğine inanıyor ve bu da ürünün potansiyel pazar talebine olan güveni gösteriyor.

Kuo ayrıca Vision Pro'ya verilecek olumlu kullanıcı tepkisinin, onu tüketici elektroniği alanında "yeni yıldız ürünü" haline getirebileceğini, ilgili tedarik zincirindeki hisse senedi fiyatlarını etkileyebileceğini ve teknoloji endüstrisindeki üst düzey elektronik cihazlar için yeni bir standart oluşturabileceğini öne sürüyor.

Şimdi Vision Pro'nun özelliklerine kısaca bakacak olursak, M2 çipi ve hızlı sensör veri işleme için R1 çipi ile desteklenen 23 milyonun üzerinde piksele sahip yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Kullanıcı hareketini ve çevreyi izlemek için LiDAR dahil çeşitli sensörler içerir. Özellikle, cihaz 3D fotoğraf ve video çekebiliyor, sürükleyici bir deneyim sunuyor ve oyun, film izleme ve artırılmış gerçeklik uygulamaları için çok yönlü. Vision Pro'nun başlangıç fiyatı 3.499 dolar.

Apple Vision Pro 27 Ocak'ta Geliyor