Apple Vision Pro parçalarına ayrılıp incelendi: İşte sonuç!

Apple Vision Pro parçalarına ayrılıp incelendi. Karma gerçeklik gözlüğü söküldüğünde, ortaya çıkan sonuç kimseyi tatmin ve memnun etmedi.

Apple Vision Pro parçalarına ayrılıp incelendi: İşte sonuç!

Apple Vision Pro parçalarına ayrılıp incelendi. Karma gerçeklik gözlüğü söküldüğünde, ortaya çıkan sonuç kimseyi tatmin ve memnun etmedi.

Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro, binlerce dolara satışa sunuldu. Ancak parçalarına ayrıldığında karmaşık bir tasarıma sahip olduğu, üstelik onarımının oldukça zor olduğu ortaya çıktı.

iFixit ekipleri tarafından yapılan sökme işlemi, cihazın piyasaya sürülmesinden sadece 2 gün sonra gerçekleşti. Videoda çok sayıda kamera ve sensör, soğutma fanları ve lens motorları dahil olmak üzere bir dizi bileşen ortaya çıkıyor. Ve beklendiği gibi, parçalanma, cihazı açmanın ve onarmanın zorluğuyla ilgili daha önceki endişeleri doğruluyor.

Apple Vision Pro'nun sökülmesi karmaşık ayrıntılarını gösteriyor

Vision Pro'nun Apple'ın şimdiye kadarki en karmaşık donanımı olması şaşırtıcı değil. iFixit Vision Pro cihazının çok karmaşık olduğunu ve bunun üstesinden gelmek için birden fazla videoya ihtiyaç duyulduğunu söylüyor. Bu nedenle önümüzdeki günlerde Vision Pro için daha fazla parçalara ayırma örneği görebiliriz.

Neyse, videonun ilk kısmı öncelikle cihazın sökülmesine odaklanıyordu. Sökme işleminin en zorlu kısmı ön kavisli cam tabakasının çıkarılmasıydı. Ancak ısı kullanılarak ve ekrana zarar vermeden dikkatlice çıkarıldı.

Camın altında iki katman daha vardı: siyah bir katman ve dış ekranın üstünde lamine edilmemiş bir katman. Siyah katman muhtemelen bir aralayıcıydı ve lamine edilmemiş katman mercek şeklinde bir mercek dizisiydi. Bu lens dizisinin Vision Pro'da içerik izlediğinizde 3D efekti oluşturduğu söyleniyor.

Bir sonraki adımda ekranın ve lens aksamının çıkarıldığını gördük. Bu, tork vidalarının yanı sıra birkaç kat bant, vida, braket ve kablonun çıkarılmasını içeriyordu.

Ekran ve mercek düzeneği çıkarıldıktan sonra iFixit ekibi kameraları ve mercekleri park eden kademeli motoru görebildi.

Apple Vision Pro'yu parçalara ayırmak kesinlikle oldukça sabır gerektiren zorlu bir görev gibi görünüyor. Yine de iFixit ekibi Vision Pro'yu başarılı bir şekilde parçalamayı başardı ve iç mekanizmalarını açığa çıkardı.

Ekip, resmi bir "onarılabilirlik" puanı vermekten kaçınmalarına rağmen, onarımların zorlayıcı olabileceğini ancak bazı bağlantıların şaşırtıcı derecede kullanıcı dostu olduğunun farkına vardı.

İşte, iFixit Vision Pro parçalarına ayırma- sökme videosu!

https://www.youtube.com/watch?v=JVJPAYwY8Us

Apple Vision Pro parçalarına ayrılıp incelendi: İşte sonuç!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?