Apple yeni iOS 17 güncellemesiyle iPhone 15 Pro'nun aşırı ısınma sorununu çözüyor

Apple nihayet yeni iOS 17 güncellemesiyle iPhone 15 Pro'nun aşırı ısınma sorununu çözüyor. İşte iPhone 15 aşırı ısınma sorunu ve çözümü hakkında son gelişmeler!

Apple yeni iOS 17 güncellemesiyle iPhone 15 Pro'nun aşırı ısınma sorununu çözüyor

Merakla beklenen iPhone 15 Pro serisi kısa süre önce tanıtıldı. Ancak Apple hayranları, yeni iPhone 15 Pro'larının aşırı ısınma sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu fark ettiğinde hayal kırıklığına uğradı. Şirket bu sorunu resmi olarak kabul etti ve şimdi sorunu çözecek bir güncelleme yayınlıyor.

Apple iPhone 15 Aşırı Isınma Düzeltildi mi?

Farkında olmayanlar için Cupertino merkezli dev, iPhone 15 serisindeki aşırı ısınma sorunu nedeniyle eleştirilerle karşı karşıya kaldı. Bir kullanıcı için aşırı ısınma o kadar kötüleşti ki, yanmalarına neden oldu. iPhone 15 Pro serisinin termal sorunlarının çeşitli farklı faktörlerden kaynaklandığı bildiriliyor. Raporlar bunun yeni yonga seti, A17 Pro ve yeni titanyum yapıyla ilgili olduğuna inanıyordu.

Apple, aşırı ısınmanın nedeninin Instagram, Uber gibi üçüncü taraf uygulamalar ve iOS 17'deki diğer optimizasyon sorunları olduğunu iddia etti. Şimdi bu sorunu çözmek için en son güncelleme yayınlanıyor. Apple şimdi iOS 17.0.3 yamasını yayınladı. Resmi notlara göre "iPhone'un beklenenden daha sıcak çalışmasına neden olabilecek bir sorunu ele alıyor." Bu güncelleme iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerine yöneliktir.

Apple, yalnızca ısınma sorununu çözmenin yanı sıra, yeni güncellemeyle geçen ay ortaya çıkan bir hatayı da düzeltti. Apple, MacRumors'a yaptığı açıklamada, akıllı telefonun ısınmasına neden olan şeyin üçüncü taraf uygulamalar olduğunu ve titanyum yapının bir faktör olmadığını açıkladı. iPhone üreticisi ayrıca A17 Pro yonga setinin de herhangi bir ince ayar gerektirmediğini ekledi.

Apple yeni iOS 17 güncellemesiyle iPhone 15 Pro'nun aşırı ısınma sorununu çözüyor