ASUS ROG Phone 8 fiyatı ve özellikleri

ASUS ROG Phone 8 serisi akıllı telefonlar Çin'de görücüye çıktı. İşte, cihazların fiyatı ve özellikleri!

ASUS ROG Phone 8 fiyatı ve özellikleri

ASUS ROG Phone 8 serisi akıllı telefonlar Çin'de görücüye çıktı. İşte, cihazların fiyatı ve özellikleri!

ASUS, geçen hafta Las Vegas'ta düzenlenen CES'te ROG Phone 8 serisini küresel pazarlarda tanıttı. Tayvanlı marka şimdi de ROG Phone 8 ve 8 Pro'yu Çin pazarına tanıttı. Çinli meslektaşlarıyla aynı özellikleri taşıyorlar. Her iki telefon da ufak farklılıklar dışında birbirinin aynısı. ROG Phone 8 ikilisi, ROG Phone 7'nin halefi olarak geliyor. 

ASUS ROG Phone 8 fiyatlandırması

ASUS ROG Phone 8, her ikisi de 256 GB dahili depolama alanına sahip 12 GB ve 16 GB RAM seçenekleri için 673 dolar ve 743 dolar olarak fiyatlandırılıyor. 

ASUS ROG Phone 8 Pro fiyatı 16GB + 512GB için 841 dolar, 24GB + 1TB konfigürasyonu ise 1.122 dolar fiyat etiketi taşıyor. Her iki telefon da Çin'de ön siparişe açık ve satışlar 18 Ocak'tan itibaren başlayacak.

ASUS ROG Phone 8 özellikleri

ASUS, en yeni nesil ROG Telefonlarda oyundan ilham alan ağır tasarımı terk etti. Cihazlar artık ana akım akıllı telefonlara benziyor. Kare arka kamera modülü ve çift tonlu arka panel ile hafif kutulu bir tasarıma sahiptirler. Standart modelde özelleştirilebilir bir Aura RGB aydınlatma logosu bulunurken, pro modelde 341 LED'li bir mini LED aydınlatma bulunur. ROG Phone 8 ikilisi IP68 sertifikalı toza ve suya dayanıklıdır. Her iki cihazda da oyun oynamak için AirTrigger düğmeleri ve 5 mıknatıslı hoparlör sistemi bulunur.

Geçmişteki ROG Telefonlarda ekranın etrafında kalın çerçeveler bulunuyordu. Oyun amaçlı akıllı telefonların en son modeli artık her tarafı ince çerçeveli, merkeze hizalanmış delikli bir ekrana sahip. ROG Phone 8 ve 8 Pro, FHD+ çözünürlüklü 165Hz LTPO yenileme hızına, 2.500 nit en yüksek parlaklığa, entegre parmak izi tarayıcıya ve eldivenle dokunma desteğine sahip 6,78 inç Samsung AMOLED ekrana sahiptir.

ROG Phone 8 serisi dahili olarak Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyle donatılmıştır. Standart varyant 16 GB'a kadar RAM ve 256 GB depolama alanına sahipken, pro model sırasıyla 24 GB ve 1 TB'a kadar maksimum kapasiteye ulaşıyor. 

Isı dağıtımı için iletimli soğutma sistemi mevcuttur. Yeni AeroActive Soğutucu aksesuarı eskisinden daha küçük ve daha hafiftir. Her iki telefon da 65W kablolu ve 15W kablosuz şarjı destekleyen 5.500 mAh pil ünitesiyle destekleniyor. Cihazlar ayrıca çeşitli AI özellikleriyle birlikte gelir.

ASUS ROG Phone 8 ve 8 Pro, 50 MP OIS özellikli ana kamera, 13 MP ultra geniş açılı lens ve 3x optik yakınlaştırma ve OIS özellikli 32 MP telefoto ünitesine sahiptir. 32MP RGBW selfie kamerası var.

ASUS ROG Phone 8 fiyatı ve özellikleri