Bir iPhone modeli daha Apple desteğinden mahrum kaldı

Apple, artık iPhone SE modelini desteklemeyecek. Peki, bu ne anlama geliyor?

Bir iPhone modeli daha Apple desteğinden mahrum kaldı

Apple, artık iPhone SE modelini desteklemeyecek. Peki, bu ne anlama geliyor?

Orijinal iPhone SE modeli ve 2017 model 12,9 inç iPad Pro artık vintage! Apple, eski cihazlarını ‘Klasikler’ sınıfına koydu ve ‘Vintage’ ürünlerine desteğini çektiğini açıkladı.

Apple, en az 5 yıldır satılmayan 2016 iPhone SE ve 2017 12,9 inç iPad Pro'yu vintage olarak tanımladı.

Apple, bir ürünün ne kadar süredir piyasada bulunmadığına bağlı olarak eski ve eski bir ürün listesi tutar. Vintage ürünler servis için uygun olabilirken, eski ürünler bu hizmet için uygun olmayabilir.

APPLE'IN ‘VINTAGE’ ÜRÜNLERİ

En son eklemeler ilk olarak MacRumors tarafından keşfedildi ve paylaşıldı. Vintage listedeki yeni ürünler arasında 2016 iPhone SE, 2017 12,9 inç iPad Pro ve Mickey Beats Solo3 kulaklıklar yer alıyor.

Yeni eski ürünler arasında Powerbeats 2 ve Beats Solo2 Wireless kulaklıklar yer alıyor. Eski listedeki ürünler 7 yıl veya daha uzun süredir mevcut değil.

Fransa gibi bazı bölgelerin satılan ürünler için özel gereksinimleri vardır. 2021 veya sonrasında satın alınan iPhone veya Mac sahipleri, ürün modelinin Apple tarafından en son sağlandığı tarihten itibaren 7 yılboyunca Apple'dan veya servis sağlayıcılardan servis ve parça alabilirler.

Eski ürünler bir istisna dışında servise sunulma özelliklerini kaybeder. MacBook'lar, ürünün en son satışa sunulduğu tarihten itibaren 10 yıla kadar uzatılmış yalnızca pil onarım süresine hak kazanabilir.

Orijinal iPhone SE, eski tasarımın birkaç yıl daha dayanacağının sözünü veren popüler bir üründü. İkinci nesil 12,9 inç iPad Pro ile birlikte vintage bölgeye girişi bu dönemin sonunu işaret ediyor.

Bir iPhone modeli daha Apple desteğinden mahrum kaldı