ColorOS 14 güncellemesi Ocak 2024 takvimi yayınlandı

ColorOS 14 kararlı güncellemesini Ocak ayında alacak cihazlar belli oldu.

ColorOS 14 güncellemesi Ocak 2024 takvimi yayınlandı

ColorOS 14 kararlı güncellemesini Ocak ayında alacak cihazlar belli oldu.

Oppo Reno 11'in 12 Ocak'ta tanıtılması sırasında şirket aynı anda ColorOS 14 güncellemesini kalan akıllı telefonlara da getirmek için çalışıyor. Oppo, Android 14 güncellemesini temel alan en son ColorOS 14'ü dünya çapındaki uyumlu akıllı telefonlarına zaten getirdi. Çoğu amiral gemisi ve orta sınıf akıllı telefon güncellemeyi aldı; şimdi ise bazı katlanabilir ve giriş seviyesi akıllı telefonlar sırasını bekliyor. 

ColorOS 14 alacak telefonlar (Ocak 2024)

ColorOS 14 kararlı güncellemesinin Ocak 2024 zaman çizelgesinde yayınlandığı gibi, Hindistan'daki Oppo K10 5G ve Avustralya'daki Oppo A77 5G, 22 Ocak'tan itibaren ColorOS 14 güncellemesini görecek.

Bu arada, Oppo Find N, Find N2 Flip, Find N3 Flip, Find X5 Pro, Find X5, Find X3 Pro, Reno10 Pro+ 5G, Reno10 Pro 5G, Reno10 5G, Reno8 Pro 5G, Reno8 5G, Reno8, Reno8 T 5G, Reno8 T, Reno7, F23 5G, F21s Pro ve F21 Pro dahil olmak üzere birçok Oppo akıllı telefonu halihazırda güncellemeleri alıyor.

Bu aydan sonra Endonezya ve Hindistan'daki Oppo Find N3 de dahil olmak üzere katlanabilir akıllı telefonlar ColorOS 14 güncellemesini almaya başlayacak. Ancak bazı ülkeler Açık Beta güncellemesini birkaç gün önce aldı. Duyuru, ilgili bölgelerdeki Oppo Resmi Topluluk Forumları aracılığıyla gerçekleştirilecek.

Oppo'nun yayınladığı ilk zaman çizelgesi değil; akıllı telefon üreticisi her ay güncellenmiş bir zaman çizelgesi yayınlıyor. Diğer uyumlu cihazlar güncellemeyi gelecek ay veya önümüzdeki dönemde alacaktır.

ColoroS 14 Özellikleri

ColorOS 14, tam tasarım revizyonu, performans optimizasyonu ve kararlılık iyileştirmeleri de dahil olmak üzere birçok yeni değişiklik getiriyor. ColorOS 14, ses efektlerini, renk sistemlerini ve etkileşimleri geliştiren Aquamorphic Design'ı sunar. 

Ayrıca Her Zaman Açık Ekranı (AOD) Homeland AOD ile yenileyerek doğa manzaralarını sergiliyor ve Çevre Vizyonu sayfalarını günlük adımlara bağlıyor. Yapay zeka destekli Smart Touch günlük görevleri kolaylaştırırken Smart Image Matting ve Trinity Engine yükseltmeleri görüntü düzenlemeyi geliştirir. 

Akıllı şarj, şarj akımını kullanım koşullarına göre ayarlayarak güvenlik ve mahremiyet sağlar. Ayrıca ColorOS 14, daha hızlı uygulama navigasyonu ve gerçek zamanlı güncellemeler için Snapchat'i Bitmoji AOD ile entegre ediyor. Genel olarak ColorOS 14 kapsamlı ve kullanıcı odaklı bir mobil deneyim sunuyor.

Kullanıcılar ayrıca akıllı telefon hakkında daha fazla bilgi edinmek için ColorOS 14 hakkındaki ayrıntılı incelememize de göz atabilirler. Bu ilgili zaman çizelgesi ColorOS 14'ün kararlı kullanıma sunulması içindir ve beta kanalları ilgili güncellemelerini almaktadır.

Ek olarak ColorOS 14 sürümü halihazırda amiral gemisinin yanı sıra OPPO A77, A77s ve A57 dahil olmak üzere amiral gemisi olmayan telefonlara da sunuluyor.

ColorOS 14 güncellemesi Ocak 2024 takvimi yayınlandı