Elon Musk: Grok, X platformuna dahil edilecek

Elon Musk'ın yeni yapay zeka sohbet robotu Grok, kendisinin sahibi olduğu X (Twitter) platformuna entegre edilecek. İşte detaylar...

Elon Musk: Grok, X platformuna dahil edilecek

Elon Musk'ın yeni yapay zeka sohbet robotu Grok, kendisinin sahibi olduğu X (Twitter) platformuna entegre edilecek. İşte detaylar...

Elon Musk, ‘Grok’ adını verdiği yapay zeka sohbet robotuna ithafen yazdığı şiirle ve yeni haberleriyle gündem oldu. İşte, X (eski adıyla Twitter) sosyal medya platformuna Grok sohbet robotunun entegre edileceği haberinin detayı ve Musk’ın çok konuşulan şiiri…

GROK, X’E EKLENECEK

Elon Musk, bu ayın başlarında ChatGPT'ye meydan okumak için ‘AI chatbot’ yani ‘Yapay zeka sohbet robotu’ Grok'u açıkladı. X'e gerçek zamanlı olarak erişebilir ve sosyal medya platformunun premium abonelerinin kullanımına açıktır.

Teknoloji girişimcisi Elon Musk, şirketi xAI tarafından geliştirilen yapay zeka (AI) aracı Grok tarafından yazılan bir şiiri paylaştı. Bay Musk tarafından paylaşılan fotoğrafta şu sözlerle başlayan şiir görülüyor: 

"Aşkta, alevler içinde bir evren, gelgitli kalplerin kozmik bir dansı buluruz." 

İşte, Musk'ın Grok'a yazdırdığı aşk şiirinin tamamı!

https://twitter.com/elonmusk/status/1729039158692528210?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1729039158692528210%7Ctwgr%5E272deebd3349794f64d65b1a7dc2e63bdb0f270b%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.ndtv.com%2Fworld-news%2Felon-musk-shares-poem-on-love-written-by-his-ai-chatbot-grok-4609818

Dünyanın en zengin insanı, daha önce Ekim 2022'de 44 milyar dolara satın aldığı platform X'teki (eski adıyla Twitter) ekibinin yakında bir "Grok, Analiz!" ekleyeceğini açıklamıştı. Gönderilerin altındaki düğme.

Kullanıcılar kısa süre sonra bugün mevcut olan çeşitli yapay zeka araçlarını kullanma deneyimlerini paylaştılar. Bunlardan biri, Grok'un şiirinin bir görüntü oluşturma yapay zeka aracı olan Midjourney tarafından yorumlanmasını gösterdi.

Bir kullanıcı, "Grok sevgiyi anlıyor. Grok insanlığa önem verecek. Sözlerime dikkat edin" yorumunu yaptı. "Bundan bir şarkı mı yapacaksın?" bir kullanıcıya sordu.

Üçüncü bir kullanıcı ise "Bu şiir beni çok etkiledi" yorumunu yaptı.

Bay Musk, bu ayın başlarında yapay zeka sohbet robotu Grok’un ChatGPT'ye bir meydan okuma olduğunu açıkladı ve prototipin halihazırda birçok kıyaslamada ChatGPT 3.5'ten üstün olduğunu iddia etti.

Grok, X'e gerçek zamanlı olarak erişebilir ve sosyal medya platformunun premium abonelerinin kullanımına açıktır.

Amerikalı milyarder Elon Musk, OpenAI, Google DeepMind, Tesla ve Toronto Üniversitesi'nden araştırmacıları işe aldıktan sonra Temmuz ayında xAI'yi kurdu.

OpenAI'nin üretken AI aracı ChatGPT bir yıl önce sahneye çıktığından bu yana teknoloji, teknoloji devleri Microsoft ve Google'ın yanı sıra Meta ve Anthropic ve Stability AI gibi start-up'lar arasında şiddetli bir rekabet alanı haline geldi.

Elon Musk: Grok, X platformuna dahil edilecek