Google Pixel 8 Pro kullanıcıları ekrandaki o hatadan şikayetçi!

Google Pixel 8 Pro ekran sorunları bildiriliyor. Teknoloji devi Google’dan şikayet konusuna dair yeni bir açıklama geldi.

Google Pixel 8 Pro kullanıcıları ekrandaki o hatadan şikayetçi!

Google, Pixel 8 Pro'nun iç bileşenlerin ekrandaki gösterimleriyle ilgili kullanıcıların endişelerine yanıt veriyor…

Bazı Google Pixel 8 Pro sahipleri, cihaz ekranlarındaki iç bileşenlerden kaynaklanan dairesel çıkıntılara benzeyen izlenimlerle ilgili endişelerini dile getirerek Google'ın dikkatini çekti. Bu darbeler, bileşenlerin OLED panelinin yumuşak alt kısmına baskı yapmasından kaynaklanabilir ancak yalnızca belirli aydınlatma koşullarında görülebilir.

Google, gösterimlerin performans veya dayanıklılık üzerinde hiçbir etkisinin olmaması gerektiğini belirtiyor

Kullanıcı gözlemlerine yanıt olarak Google, "bazı kullanıcıların cihazdaki bileşenlerden küçük darbelere benzeyen izlenimler görebileceğini" kabul eden bir bildiri yayınladı. 

Ancak şirket, kullanıcılara bu izlenimlerin Pixel 8 Pro'nun performansını veya dayanıklılığını etkilemediğine dair güvence veriyor. Bir Google sözcüsüne göre, cihazdaki yeni ekran, özellikle belirli aydınlatma koşullarında, ekran kapatıldığında ve kullanılmadığında bu izlenimleri gösterebilir.

Şirket, ekranın üzerinde durduğu pürüzlü yüzeyin izlenimlere katkıda bulunan bir faktör olabileceğini ve cihazın sökülmesinin bu olasılığı desteklediğini öne sürüyor.

Mevcut raporlar dairesel tümseklerin cihazın dokunmatik işlevselliğini veya görüntü kalitesini etkilemediğini gösterse de bazı Pixel 8 Pro sahipleri, zaman içinde kötüleşme potansiyeli konusunda endişelerini dile getiriyor. Google, yaptığı açıklamada işlevsel bir etkinin olmadığını ileri sürüyor ve kullanıcılara orijinal garantinin bir yıl boyunca geçerli kalacağına dair güvence veriyor.

Bildirilen soruna yanıt olarak bazı sahipler, değişiklik yapılması için Google'a ulaştı. Ancak yedek cihazların da aynı dairesel çıkıntıları içerebileceği belirtiliyor. Bu, bazı kullanıcıların ekranın zaman içinde bozulma olasılığını karşılamak için uzatılmış bir garanti istemesine yol açtı.

Google Pixel 8 Pro kullanıcıları ekrandaki o hatadan şikayetçi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?