Google Pixel Watch 2 özellikleri sızdırıldı! İşlemci ve pil detayı şaşırttı!

Google Pixel Watch 2 özellikleri ve tasarımı artık gözler önünde. Mükemmel bir işlemci ve önceki nesle göre daha iyi bir pille gelecek olan akıllı saatin tüm detayları sizlerle!

Google Pixel Watch 2 özellikleri sızdırıldı! İşlemci ve pil detayı şaşırttı!

Google'ın Pixel Watch'ın halefi üzerinde çalıştığını zaten biliyoruz. Bugün de Pixel Watch 2'nin görselleri ve tüm özellikleri sızdırıldı.

Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1 ve daha iyi pil

Google'ın yeni nesil akıllı saati, Exynos 9110 yonga setini daha güçlü ve verimli bir Qualcomm yongasıyla değiştirecek. Söz konusu işlemci, grafikler için daha yeni bir Adreno 702 ile birlikte 1.7GHz'de çalışan dört Cortex A-53 çekirdeğine sahip Snapdragon W5 Gen 1 işlemcisidir.

Bu işlemci, NXP çipine dayalı özel bir yardımcı işlemciyle de eşleştirilecek. Google ayrıca Pixel Watch 2'yi LTE ve Apple ve Samsung gibi kod adı "Eos" ve "Aurora" olan Wi-Fi olmak üzere iki varyantta sunacak.

Qualcomm'un Snapdragon W5 Gen 1'i de güç açısından daha verimli olacak, bu da Pixel Watch 2'nin selefine göre daha iyi pil ömrü sunacağını gösteriyor. Pixel Watch 2, 306mAh pil takımıyla çalıştırılacağı için yüzde 4'lük mütevazi bir artış görülecek.

Pil ömrünün yanı sıra, orijinal Pixel Watch için bir diğer önemli eleştiri noktası da kalın çerçeveleriydi. Pixel Watch 2'nin güncellenmiş bir panele sahip olması bekleniyor, ancak sinir bozucu çerçeveler yeniden ortaya çıkacak gibi görünüyor.

Google Pixel Watch 2, 384 x 384 çözünürlüğe sahip 1,2 inç OLED panel ile aynı ekran alanını sunacak. Bu ekran, ilk Pixel Watch'taki Samsung ekranı olacak.

Daha hızlı ve sorunsuz güncellemeler

Google Pixel Watch 2 Android 13 ve Wear OS 4 üzerinde çalışacak. Bu nedenle, dinamik temaların yanı sıra iyileştirmeler görmeyi bekleyebiliriz. Özellikle bu model, kesintisiz güncellemeleri de destekleyen ilk akıllı saat olacak.

Pixel Watch 2'de UWB

Pixel Watch 2'deki önemli bir yeni özellik, UWB (Ultra Geniş Bant) teknolojisinin eklenmesidir. Akıllı saat, bir NXP SR100T UWB modülüne sahiptir. Farkında olmayanlar için, bu teknoloji genellikle hassas cihaz bulma özellikleri için kullanılır.

Google Pixel Watch 2 özellikleri sızdırıldı! İşlemci ve pil detayı şaşırttı!