Google Türkiye’den iştah kabartan İstanbul: Baklavadan köprü, çiğ köfteden yol…

Google'ın yapay zeka sohbet robotu Bard'ı "Gemini" olarak yeniden adlandırmasının ardından Google Türkiye ofisinden bir tanıtım paylaşımı geldi.

Google Türkiye’den iştah kabartan İstanbul: Baklavadan köprü, çiğ köfteden yol…

Bu paylaşım, Türkiye'nin ünlü yiyecekleri ve İstanbul'un yapay zeka ile birleştirildiği görsellerle dikkat çekti. Sosyal medyada büyük ilgi gören bu görseller, hem teknoloji hem de Türk kültürünün birleşimini yansıtmasıyla beğeni topladı. Paylaşılan görsellerde, yapay zekanın İstanbul manzarasıyla bütünleştiği ve Türkiye'nin ünlü yiyeceklerini hazırladığı görülüyor. Örneğin, bir Görselde Bard'ın Boğaz manzarasına karşı simit yediği görülüyor. Başka bir görselde ise Bard, bir kebapçıda döner yaparken görülüyor. Bu görseller, hem teknolojiyi hem de Türk kültürünü bir araya getirerek dikkat çekici bir şekilde sunulmuş. Google Türkiye, bu görsellerle yapay zekayı ve teknolojiyi Türk kültürüyle birleştirerek, kullanıcıların dikkatini çekmeyi hedefliyor. Bu şekilde, Bard'ın yeni adı olan Gemini'nin tanıtımı yapılarak, kullanıcıların yapay zeka sohbet robotuyla daha yakından tanışması sağlanmış olacak. Bu paylaşımın sosyal medyada büyük ilgi görmesiyle birlikte, Google'ın bu stratejisi başarılı bir şekilde gerçekleşmiş gibi görünüyor.

Google, yapay zeka sohbet robotu Bard'ı "Gemini" olarak yeniden adlandırdı. Google Türkiye'den de Gemini'nin yetenekleri göstermek için bir paylaşım yapıldı.

Google Türkiye, Gemini'den İstanbul'u tamamen baklavadan, simitten, çiğ köfteden ve pamuk şekerden oluşan görsellerle birleştirmesini çizmesini istedi.

İşte Gemini'nin "Her şeyin baklavadan yapıldığı bir İstanbul" gibi isteklere verdiği iştah kabartan görseller...

Google Türkiye’den iştah kabartan İstanbul: Baklavadan köprü, çiğ köfteden yol…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?