Google ve Reddit yapay zeka konusunda işbirliği yaptı

Teknoloji dünyasının iki dev ismi Google ve Reddit, yapay zeka alanında yeni bir ortaklığa imza attı. İşte, anlaşmanın detayları!

Google ve Reddit yapay zeka konusunda işbirliği yaptı

Teknoloji dünyasının iki dev ismi Google ve Reddit, yapay zeka alanında yeni bir ortaklığa imza attı. İşte, anlaşmanın detayları!

İşte, Google cephesinden yapılan açıklama:

Reddit ile uzun yıllardır devam eden bir ilişkimiz var ve bugün şirket genelinde ortaklığımızı derinleştirmenin çeşitli yollarını paylaşıyoruz. Reddit, inanılmaz genişlikte özgün, insani konuşmalar ve deneyimler içeren büyük bir platform olarak açık internette benzersiz bir rol oynuyor ve insanların bu yararlı bilgilerden faydalanmasını daha da kolaylaştırmak için ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.

Öncelikle Reddit'in Vertex AI kullanarak yeni yapay zeka - AI destekli yetenekleri entegre etmesine olanak tanıyan yeni bir Bulut ortaklığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Reddit, Reddit platformundaki arama ve diğer yetenekleri geliştirmek için Vertex AI'yi kullanmayı planlıyor.

Yıllar geçtikçe insanların ürün önerileri, seyahat tavsiyeleri ve çok daha fazlasını bulmak amacıyla Reddit'te faydalı içerik aramak için giderek daha fazla Google'ı kullandığını gördük. İnsanların bu bilgileri yararlı bulduğunu biliyoruz, bu nedenle Google ürünleri genelinde bu bilgilere erişimi daha da kolaylaştıracak yöntemler geliştiriyoruz. 

Bu ortaklık, ürünlerimizi kullanıcılarımız için daha yararlı hale getirecek ve Reddit topluluklarına ve sohbetlerine katılmayı kolaylaştıracak Reddit bilgilerinin daha fazla içerik odaklı görüntülenmesini kolaylaştıracak.

Bunları ve diğer deneyimleri mümkün kılmak için Google artık Reddit'in geniş ve dinamik platformundan gerçek zamanlı, yapılandırılmış, benzersiz içerik sağlayan Veri API'sine erişime sahip. 

Reddit Veri API'sı ile Google artık daha yeni bilgilere etkili ve yapılandırılmış erişimin yanı sıra Reddit içeriğini daha iyi anlamamıza ve bu içeriği en doğru ve alakalı şekillerde görüntülememize, eğitmemize ve başka şekillerde kullanmamıza yardımcı olacak gelişmiş sinyallere sahip olacak. 

Bu genişletilmiş ortaklık, Google'ın halka açık, taranabilir içeriği Google ürünlerinde dizine ekleme, eğitim veya görüntüleme amacıyla kullanmasını değiştirmez.

Bu ortaklığın neler getireceğini ve insanların Reddit'in hem kendi ürünleri hem de kendi ürünleri genelindeki benzersiz yararlı içeriğine erişmesini ve bunlardan faydalanmasını kolaylaştırmayı sabırsızlıkla bekliyoruz."

Google ve Reddit yapay zeka konusunda işbirliği yaptı