Honor Magic 6 Pro çıktı! Samsung ve iPhone'u geride bıraktı

Honor Magic 6 Pro özellikleri ve bazı detayları ile en büyük rakipleri Samsung ve iPhone'u geride bıraktı. İşte, yeni tanıtılan cihazın tüm özellikleri!

Honor Magic 6 Pro çıktı! Samsung ve iPhone'u geride bıraktı

Honor Magic 6 Pro özellikleri ve bazı detayları ile en büyük rakipleri Samsung ve iPhone'u geride bıraktı. İşte, yeni tanıtılan cihazın tüm özellikleri!

Honor yakın zamanda Magic 6 Pro akıllı telefonunu dünya çapında tanıttı. DxOMark, piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra cihazın ilk analizini de yayınladı. Ve erken sonuçlar oldukça etkileyici görünüyor.

MAGIC 6 PRO, RAKİPLERİNİ BİR BİR GEÇTİ

DxOMark'ın değerlendirmesinde, Magic 6 Pro'nun etkileyici 6,8 inç AMOLED ekranı öne çıkıyor; bu ekran, önceki lider Samsung Galaxy S24 Ultra'yı geride bırakarak sıralamada en üst sırada yer alıyor.

Magic 6 Pro, 157 puanla Galaxy S24 Ultra'yı iki puan, Pixel 8 Pro'yu ise üç puan geride bıraktı. Karşılaştırıldığında Apple iPhone 15 Pro Max 149 puanla onuncu sırada yer aldı.

DxOMark, Magic 6 Pro'yu olağanüstü hareket işleme özelliğinden ötürü övdü ve kullanıcılara video izleme veya oyun oynama konusunda harika bir deneyim sağladı. Telefonun akıcı oynatma özelliği ve minimum hareket bulanıklığı, hareket halindeyken en yüksek puanı almasına katkıda bulundu.

Ancak DxOMark'ın testleri, ekstrem görüntüleme açılarında gözle görülür renk kaymaları ve monokrom içerikli düşük ışık koşullarında dikkat dağıtıcı desenler gibi ekranın bazı sınırlamalarını ortaya çıkardı.

Honor, 5000 nitlik en yüksek parlaklığın reklamını yaparken, bu parlaklık seviyesine ulaşmak için belirli HDR senaryoları gerekiyor; normal güneş ışığı altında rakiplerine göre yetersiz kalıyor.

Honor Magic 6 Pro, ekranının ötesinde başka alanlarda da parlıyor. DxOMark'ın pil testleri, büyük pilinin ve verimli Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisinin avantajlarını göstererek 157 puanla en yüksek puanı aldı.

Telefon, aramalar için 35 saat, müzik akışı için 50 saat ve oyun için 15 saat süren etkileyici çalışma süreleri sunuyor. Ancak yoğun kamera kullanımı pil ömrünü önemli ölçüde yaklaşık 4 saat 39 dakikaya düşürüyor. Ama bu şaşırtıcı değil.

Son olarak Magic6 Pro'nun 50MP ultra geniş açılı selfie kamerası da incelemecileri etkiledi. Geniş alan derinliğiyle keskin grup selfieleri çekmenin yanı sıra genel olarak daha yüksek çözünürlüklü görüntüler sunma yeteneği sayesinde iPhone 15 Pro Max'i tahtından etti.

Selfie kamerası beyaz dengesi, renk üretimi, gürültü kontrolü ve dinamik aralığı nedeniyle övgü aldı, ancak agresif gürültü azaltma nedeniyle düşük ışıkta bazı ayrıntıları kaybediyor ve zaman zaman video keskinliğinde tutarsızlıklar gösteriyor.

Honor Magic 6 Pro çıktı! Samsung ve iPhone'u geride bıraktı