Huawei Nova 12 Ultra 5G destekli olacak! İşlemcisi belli oldu

Huawei Nova 12 Ultra, Kirin çipiyle 5G desteği getirecek.

Huawei Nova 12 Ultra 5G destekli olacak! İşlemcisi belli oldu

Daha önce Nova 12 serisinin 5G özellikli Kirin çipi alacağına dair spekülasyonlar vardı. Artık Çin'in ulusal kalite belgelendirme kuruluşu, yani Çin Kalite Belgelendirme Merkezi, Nova 12 Ultra'yı belgelendiriyor. 

Dolayısıyla cihaz, Aralık ayında piyasaya sürüleceğine işaret eden beklentilerle yakın zamanda piyasaya sürülme yolunda olabilir. "ADA-AL00U" olarak tanımlanan Nova 12 Ultra, 5G özelliklerine sahip dijital cep telefonu sertifikası aldı ve Nova 12 Ultra'nın Kirin 5G çipinden güç alacağını ortaya koydu.

Mate 60 Pro'nun Kirin 9000s çipinin saat hızı düşürülmüş bir versiyonu gibi görünüyor.

Sertifika ayrıntıları, Nova 12 Ultra'ya güç veren 5G özellikli Kirin çipinin muhtemelen Kirin 9000'lerin marjinal olarak hız düşürülmüş bir versiyonu olduğunu gösteriyor. Spesifik olarak, performans çekirdeğinin frekansında 0,13 GHz'lik bir azalma, artık 1 x 2,49 GHz + 3 x 2,15 GHz + 4 x 1,53 GHz olan çekirdek küme yapılandırmasında incelikli bir ayarlama yapılmasına neden olur. Çipe eşlik eden Maliang 910 GPU'nun değişmeden kalması dikkat çekici.

Bu çipin kıyaslama sayılarının Kirin 9000'lerden biraz daha düşük olması beklenirken, genel kullanıcı deneyimindeki farkın çok büyük olmaması gerekiyor. Nova serisindeki 5G çipin çevrimdışı kullanıcı gruplarında iyi yankı uyandırması bekleniyor. 5G desteğiyle birlikte uygun fiyat faktörünün satışları artırması bekleniyor.

Nova 11 serisi, Huawei P/Mate serisi cihazların iki yönlü uydu mesajlaşma gibi bazı premium özelliklerine sahip bir Ultra modelini tanıttı. Nova 12 Ultra, Huawei Mate 60 Pro'dan devralınan uydu arama işlevinin eklenmesiyle bunu daha da ileri taşıyabilir.

Huawei Nova 12 Ultra 5G destekli olacak! İşlemcisi belli oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?