Huawei ve Chery ortak yapımı Luxeed S7 geliyor! Tesla Model S ile yarışacak

Huawei ve Chery'nin ‘Tesla Model S’ ile yarışan elektrikli otomobili ‘Luxeed S7’ piyasaya çıktı. İşte merak edilen detaylar…

Huawei ve Chery ortak yapımı Luxeed S7 geliyor! Tesla Model S ile yarışacak

Huawei'nin CEO'su Richard Yu Chengdong, uzun zamandır beklenen Luxeed S7 elektrikli sedanı teslim etmeye başladıklarını duyurdu. Bu büyük bir olay çünkü Çin devletine ait Chery Automobile ve Huawei ilk kez böyle bir proje üzerinde birlikte çalışıyor. Yarı iletken kıtlığı ve üretim sorunları nedeniyle daha önceki üretim zorluklarına rağmen Luxeed S7 nihayet müşterilere ulaşmaya başladı.

Luxeed S7, piyasada büyük bir heyecan yarattı ve 28 Kasım 2023 tarihinde ön siparişe açıldıktan sonra 20 bin kişi sıraya girdi. Böylece, premium elektrikli otomobil sınıfında Tesla'nın Model S'sine rakip olarak konumlandırdı. Bununla birlikte, göze çarpan özelliği 34.600 dolar başlangıç fiyatıyla, Tesla Model S'den önemli ölçüde daha ucuz olması.

Chery ve Huawei arasındaki teknolojik uzmanlığı üretim yetenekleriyle birleştiren ortaklık, Çin pazarında umutları yeşertti. 

Luxeed S7 Elektrikli Sedan

Huawei ve Chery işbirliğiyle geliştirilen Luxeed'in ilk sedanı Luxeed S7, Pro, Max, Max+ ve Max RS olmak üzere dört model sunuyor. Huawei'nin gelişmiş 800 V tabanlı Giant Whale yüksek voltaj platformu üzerine inşa edilen cihaz, olağanüstü performans ve verimlilik vaat ediyor.

Huawei ADS 2.0 ADAS yazılımı gibi son teknolojiyle donatılan cihaz, hızlı şarj özelliklerinin yanı sıra belirli versiyonlarda 855 km'ye kadar menzil sunuyor. Müşteriler tek motorlu ve çift motorlu versiyonlar arasında seçim yapabiliyor; ikincisi maksimum 215 kW güce sahip ve 0'dan 100 km/saat hıza yalnızca 3,3 saniyede ulaşıyor. Gelişmiş destekli sürüş işlevleri için tavana monte LiDAR gibi gelişmiş özellikler, çekiciliğini daha da artırarak Luxeed S7'yi elektrikli araç pazarında cazip bir seçim haline getiriyor.

Huawei ve Chery ortak yapımı Luxeed S7 geliyor! Tesla Model S ile yarışacak