iMessage’ı Android'e getiren uygulama: Beeper Mini!

Beeper Mini, Apple Kimliğiyle Oturum Açmaya Gerek Olmadan iMessage'ı Android'e Getiriyor.

iMessage’ı Android'e getiren uygulama: Beeper Mini!

Beeper Mini, Apple Kimliğiyle Oturum Açmaya Gerek Olmadan iMessageAndroid'e Getiriyor.

Görünüşte iMessage'ı Apple ID kimlik bilgileriyle oturum açmaya gerek kalmadan Android cihazlara getiren yeni bir uygulama olan Beeper Mini, bugün Google Play Store'da kullanıma sunuldu.

Beeper Mini, iMessage kullanıcılarından gelen kısa mesaj konuşmalarını belirleyerek ve bunları Apple'ın özel mesajlaşma hizmetiyle ilişkili tanınabilir mavi baloncuklara dönüştürerek çalışır. Bu, Android kullanıcılarının tepkiler, ileti dizileri, yüksek kaliteli medya paylaşımı ve grup sohbetleri gibi iMessage özellikleriyle, iPhone kullanıcıları herhangi bir fark fark etmeden etkileşimde bulunmasına olanak tanır.

Uygulama, Apple dışı cihazlarda iMessage'a erişmeye yönelik önceki yöntemlerden bir sapmayı temsil ediyor; bu yöntemler genellikle mesajların bulutta barındırılan bir Mac aracılığıyla iletilmesini veya bir "Apple Kimliği" ile oturum açılmasını içeriyordu. 

Beeper Mini'nin yaklaşımı, bir kullanıcının telefon numarasını iMessage'a kaydederek Apple'ın sunucularıyla doğrudan iletişimi içeriyor; görünüşe göre Apple'ın mesajlaşma sisteminde kapsamlı tersine mühendislik gerektiren bir süreç.

Beeper, çeşitli mesajlaşma servislerini tek bir platformda birleştirmeyi amaçlayan Eric Migicovsky liderliğindeki bir girişimdir. Beeper, 2021'de masaüstü cihazlarda ilk lansmanından bu yana 16 milyon dolar fon topladı. Beeper, Beeper Mini'nin mesajlara, kişilere veya "Apple ID" şifrelerine erişmediğini iddia ediyor. Uygulamanın kodu da şeffaflık sağlayacak ve bağımsız incelemeye izin verecek şekilde açık kaynak haline getirilecek.

Beeper Mini artık Google Play Store'dan indirilmeye hazır, yedi günlük ücretsiz deneme ve ardından aylık 2 ABD Doları abonelik ücreti var.

iMessage’ı Android'e getiren uygulama: Beeper Mini!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?