iPhone 16 Pro kamera detayları şimdiden belli oldu!

Apple gelecek yıl piyasaya iPhone 16 serisini çıkaracak. Buradaki iPhone 16 Pro modellerinin kamera detayı ise şimdiden ortaya çıktı. İşte sürpriz o özellik!

iPhone 16 Pro kamera detayları şimdiden belli oldu!

Apple gelecek yıl piyasaya iPhone 16 serisini çıkaracak. Buradaki iPhone 16 Pro modellerinin kamera detayı ise şimdiden ortaya çıktı. İşte sürpriz o özellik!

APPLE IPHONE 16 SERİSİ ÜZERİNDE SIKI ÇALIŞIYOR

iPhone 16 Pro, Apple'ın 2024 yılında tanıtacağı serideki en önemli cihazlardan biri. 16 Pro modelinin 16 Pro Max modelinde yer alacak düzeyde bir kamera alacağı konuşuluyor. Telefonların kameralarına ilişkin bilgiler internette ortaya çıktı. Yeni telefoto lense sahip olmak için iPhone 16 Pro Max satın almanıza gerek kalmayacağını öğreniyoruz. Apple ayrıca bu çözümü daha küçük bir akıllı telefona da dahil etmeyi planlıyor.

Yani serinin en pahalı cihazındaki üst düzey telefoto lens ve kameralar, diğer iPhone 16 modellerinde de karşımıza çıkabilir.

iPhone 16 Pro Max, yeni telefoto lensini alacak tek model değil. Apple, bu yılın 6,7 inç ekranlı amiral gemisine yeni bir telefoto lens ekledi ve böylece bu modelin, 6,1 inç ekranlı daha ucuz versiyona göre daha da öne çıkmasını sağladı. 

Bu sayede yakınlaştırma yetenekleri önemli ölçüde geliştirildi. Optik yakınlaştırma 5x, tam aralık ise 10x'tir. Ayrıca dijitalde 25x'e kadar yakınlaştırma yaptığını da belirtmekte fayda var. iPhone 16 Pro Max 2024'ün bu özelliğe sahip tek telefonu mu olacak?

Yeni telefoto lensin yalnızca iPhone 16 Pro Max akıllı telefon için değil, 6,1 inç ekrana sahip daha ucuz model için de satışa sunulacağı öğrenildi. 

iPhone 16 Pro her iki versiyonda da yeni telefoto lensli bir kamera alacak ancak bu, değişikliklerin sonu değil. Şirket ayrıca başka iyileştirmeler yapmayı da planlıyor. Akıllı telefonların 3 nm litografi ile üretilecek yeni Apple A18 Pro işlemciye sahip olacağını biliyoruz. Bu yılki telefonlarda mutlaka A17 çipine göre pek çok iyileştirme olacak ve bu da yüzde 10-20 oranında performans artışı sağlayacak. 

Ayrıca ultra geniş açılı kamera için yeni sensörlü bir kameramız var. 48 megapiksel sensörle çalışacak. Kablosuz ağlar kullanılarak daha hızlı dosya aktarımı sağlayacak Wi-Fi 7 standardı da desteklenecek.

Son olarak her iki telefonun da seleflerine göre biraz daha büyük olacağını belirtmekte fayda var. iPhone 16 Pro Max'in köşegeni yaklaşık 6,9 inç olan bir ekran alacak. Daha küçük olan model ayrıca 0,2 inç daha büyük bir ekrana sahip olacak. 

Yeni akıllı telefonların prömiyeri birkaç ay içinde gerçekleşecek. O zamana kadar her iki telefon da kesinlikle yakın gelecekte bize birçok yeni bilgi getirecek birçok sızıntıya konu olacak.

iPhone 16 Pro kamera detayları şimdiden belli oldu!