iPhone 16’nın yakalama düğmesi 'zoom ve odak' ayarlarını sunacak

Apple iPhone 16'nın yeni Yakalama düğmesi Yakınlaştırma ve Odak Ayarlama Hareketleri sunabilir.

iPhone 16’nın yakalama düğmesi 'zoom ve odak' ayarlarını sunacak

Apple iPhone 16'nın yeni Yakalama düğmesi Yakınlaştırma ve Odak Ayarlama Hareketleri sunabilir.

iPhone 15 Pro modellerinde bulunan yeni Action butonu, Apple'ın yeni nesil akıllı telefonlarına getirdiği en büyük fiziksel değişiklik oldu. Sessiz anahtarı karşılığında çok amaçlı işlevsellik sunar. Şimdi yeni bir rapor, iPhone 16 serisinin yeni bir Yakalama Düğmesi eklediğini ve hatta bazı işlevlerini ortaya çıkardığını ima ediyor.

Apple iPhone 16 Yakalama Düğmesi

Haber The Information'ın bir raporundan geliyor. Apple'ın 2024 iPhone'larının fotoğrafçılıkla ilgili birçok amacı yerine getirecek bir yakalama düğmesine sahip olması bekleniyor. 

Kullanıcılar tek bir düğmeyle temel olarak belirli özelliklere hızlı erişim sağlayabilirler. Raporda, Yakalama Düğmesinin odak ayarlamalarının yanı sıra yakınlaştırma işlevi de sunabileceği belirtiliyor.

Yani iPhone 16 Yakalama butonunda sola ve sağa tıklayarak yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapmanıza olanak sağlayabilir.

Bu düğmenin diğer işlevleri de desteklemesini bekleyebiliriz. Uygulanan basınç da bu buton aracılığıyla algılanabilir. Başka bir deyişle, hafif bir basış ve daha ağır bir basış farklı eylemler gerçekleştirir. Örneğin, hafif bir basış odak ayarını sağlarken, daha sert bir basış deklanşör görevi görebilir. Rapor, Yakalama Düğmesinin gelecek iPhone'ların sağ tarafında, güç düğmesinin hemen altında yer alacağını iddia ediyor.

ABD merkezli teknoloji devi, en yeni değişiklikleri ve özellikleri üst düzey Pro modellerinde saklı tuttuğundan, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max'te bu düğmenin bulunması muhtemeldir. Ayrıca bu haftanın başlarında iPhone 16 Pro'larla ilgili yapı ve kamera ayrıntılarını da bildirmiştik. Ayrı bir rapor ayrıca temel iPhone 16 ve iPhone 16 Plus modellerinin 8 GB RAM ve WiFi 6E özelliğine sahip olduğunu ortaya çıkardı. Ayrıca daha önce sızdırılan son iPhone 16 Pro serisi görsellerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

iPhone 16’nın yakalama düğmesi 'zoom ve odak' ayarlarını sunacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?