iPhone 17 bomba bir özellikle gelecek!

Apple'dan müjde: iPhone 17 ekranı asla çizilmeyecek! İşte, cihazla ilgili sızdırılan bomba detaylar…

iPhone 17 bomba bir özellikle gelecek!

Apple'dan müjde: iPhone 17 ekranı asla çizilmeyecek! İşte, cihazla ilgili sızdırılan bomba detaylar…

iPhone 17, Galaxy S24 Ultra benzeri yansıma önleyici, çizilmeye karşı dayanıklı bir ekrana sahip olabilir

Apple'ın 2025'in sonlarında çıkması beklenen gelecek yılın amiral gemisi iPhone'u, yakın zamanda ortaya çıkan bir sızıntının doğru olması durumunda önemli bir ekran yükseltmesiyle gelebilir. Sızıntıyı yapan Instant Digital'e göre iPhone 17, iPhone 15 modellerinde bulunan mevcut Seramik Kalkanla karşılaştırıldığında üstün çizilme direncine sahip "süper sert yansıma önleyici katmana" sahip olabilir.

Sızıntı, Apple'ın Japonya'dan yeni kaplama ekipmanı satın aldığını ve bunu Çin tedarik zincirine entegre ettiğini gösteriyor. Bu ekipman muhtemelen gelecekteki iPhone'lar için tasarlandı; yaklaşan iPhone 16 lansmanı için hazır olmayacağından iPhone 17 ana aday.

Bu söylenti, ekran teknolojisinde devam eden gelişmelerle uyumludur. Samsung'un en yeni Galaxy S24 Ultra'sı, diğer akıllı telefon ekranlarına kıyasla parlamayı %75 oranında etkileyici bir şekilde azaltması ve çizilme direncinde önemli bir iyileşme sağlamasıyla bilinen Corning'in Gorilla Glass Armor'unu kullanıyor.

Sızıntıda Gorilla Glass Armor'dan açıkça bahsedilmese de, Apple'ın Corning ile uzun süredir devam eden ortaklığı ve özelliklerdeki benzerlikler, benzer bir teknolojinin iPhone 17 için çalışmalarda olabileceğini gösteriyor. Corning'in Apple için özel bir çözüm geliştirmesi de mümkün. 

Apple şu anda Corning ile birlikte geliştirilen ve önceki iPhone'lara kıyasla daha iyi düşme koruması sunan "Seramik Kalkan" teknolojisini kullanıyor. Ancak Samsung gibi rakiplerin kaydettiği ilerlemeler mümkün olanın sınırlarını zorlamış görünüyor.

Eğer bu sızıntı doğru çıkarsa, iPhone 17'nin Apple için ekran teknolojisinde önemli bir sıçramaya işaret edebileceğini gösteriyor. Geliştirilmiş çizilme direnci ve azaltılmış parlama sayesinde kullanıcılar daha dayanıklı ve görsel olarak daha çekici bir telefon bekleyebilirler.

iPhone 17 bomba bir özellikle gelecek!