Kulaklıklarınızı doğrudan Apple Watch'a nasıl bağlarsınız? İşte Apple Watch kulaklık eşleşme yöntemi!

Pek çok kullanıcı, Apple Watch kulaklık eşleşme işleminde sorun yaşıyor. Peki, kulaklıklarınızı doğrudan Apple Watch akıllı saatinize nasıl bağlayabilirsiniz? İşte pratik çözümü!

Kulaklıklarınızı doğrudan Apple Watch'a nasıl bağlarsınız? İşte Apple Watch kulaklık eşleşme yöntemi!

Pek çok kullanıcı, Apple Watch kulaklık eşleşme işleminde sorun yaşıyor. Peki, kulaklıklarınızı doğrudan Apple Watch akıllı saatinize nasıl bağlayabilirsiniz? İşte pratik çözümü!

Pek çok kişi gibi siz de muhtemelen bir Apple Watch'u öncelikle fitness ve sağlık yararları için satın aldınız. Egzersiz seanslarınız sırasında yaktığınız kalorileri ve yürüdüğünüz adımları kolayca takip etmekle kalmıyor, aynı zamanda uyku düzeniniz ve kalp atış hızı ve vücut ısısı gibi hayati belirtileriniz hakkında da bilgi sağlıyor. 

Ancak bu yararlı özelliklerin ötesinde Apple Watch aslında bir eğlence aracı da olabilir. Apple Watch'unuzda müzik yayını yapabilir, sesli kitapları dinleyebilir ve hatta en sevdiğiniz radyo istasyonunu ayarlayabilirsiniz.

En iyi yanı, seçtiğiniz kulaklıkları doğrudan saatinize bağlayabilmenizdir. Bu, onu bağımsız bir medya cihazı olarak kullanabileceğiniz ve hareket halindeyken telefonunuzu yanınızda taşımanıza gerek kalmayacağı anlamına gelir. Apple Watch cihazınızı AirPods kulaklık ve elinizde bulunan Apple olmayan Bluetooth kulaklıklarla eşleştirme sürecini adım adım inceleyeceğiz.

AirPods’u Apple Watch'a Bağlama

Apple Watch Airpods nasıl bağlanır? Apple Watch kulaklık eşleşme yöntemleri şöyledir:

AirPods kulaklığınızı Apple Watch'unuzla kullanmanın en kolay yolu, onları önce iPhone'unuza bağlamaktır. Bu, AirPods’un aynı Apple kimliğiyle iCloud'a giriş yapmış tüm Apple cihazları tarafından kullanılabilir olmasını sağlar. AirPods'unuzu henüz iPhone'unuzla ayarlamadıysanız bunu yapmak için şu adımları izleyin:

iPhone'unuzun en son iOS sürümünü çalıştırdığından emin olun. Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme'ye gidin ve iPhone'unuzu iOS 17'ye veya modelinize uygun olan sürüme güncelleyin.

Ana ekranınıza geri dönün.

AirPods'unuzu (şarj kutusundayken) iPhone'unuzun yakınına yerleştirin.

AirPods'un şarj kutusunu açın.

iPhone'unuzda görünen kurulum açılır penceresindeki Bağlan düğmesine dokunun.

AirPods'unuzu yapılandırmak için ekranınızdaki talimatları izleyin (örneğin, Siri'nin aramaları ve bildirimleri duyurmasına ve Apple Music'e abone olmasına izin verin).

Kurulumu tamamlamak için Bitti'ye basın.

AirPods’u doğrudan Apple Watch'unuzla eşleştirmeyi tercih ediyorsanız bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

Apple Watch'unuzda Kontrol Merkezi'ni açın.

Alt kısımdaki Ses Çıkışı simgesine dokunun.

Bluetooth menüsünü açmak için Cihaz Bağla düğmesine basın.

AirPods’u (şarj kutusundayken) Apple Watch'un yakınına getirin.

AirPods'un şarj kutusunu açın.

Ön LED yanıp sönmeye başlayana kadar kasanın arkasındaki düğmeye uzun basın.

Apple Watch'unuzun Bluetooth menüsüne döndüğünüzde AirPods'unuza dokunun. Şimdi iki cihazın bağlanması gerekir.

Bluetooth Kulaklıkları Apple Watch'a Bağlama

Apple Watch'unuzla kullanmak istediğiniz, Apple marka olmayan bir çift Bluetooth kulaklığınız varsa bunları da kolayca aygıtınıza bağlayabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Bluetooth kulaklıklarınızda keşif veya eşleştirme modunu etkinleştirin. Bu, üreticiye bağlı olarak değişebilir ancak genellikle şarj kutusundaki düğmenin yerleşik LED yanıp sönene kadar basılı tutulmasını içerir.

Bluetooth kulaklığınızı Apple Watch'unuza yaklaştırın.

Apple Watch'unuzda Ayarlar uygulamasını başlatın.

Bluetooth'u seçin.

Aşağıya doğru kaydırın ve Bluetooth'un etkin olup olmadığını kontrol edin. Öyleyse kulaklıklarınız Cihazlar listesi altında otomatik olarak görünmelidir. Değilse, Bluetooth'u açın ve kulaklıkların listede görünmesi için birkaç saniye bekleyin.

Listeden Bluetooth kulaklıklarınıza dokunun.

İstendiğinde PIN'inizi veya şifrenizi yazın.

Bluetooth kulaklıkların eşlemesini kaldırmak için Apple Watch'unuzda Ayarlar'ı başlatıp Bluetooth'a gitmeniz yeterlidir. Eşlemesini kaldırmak istediğiniz kulaklıkların yanındaki bilgi simgesini seçin ve Cihazı Unut'a basın.

Kulaklıklarınızı doğrudan Apple Watch'a nasıl bağlarsınız? İşte Apple Watch kulaklık eşleşme yöntemi!