Mark Zuckerberg'e göre Meta Quest 3, Apple Vision Pro'dan daha iyi!

Meta şirketinin CEO’su Mark Zuckerberg, Meta Quest 3'ün, Apple Vision Pro'dan daha iyi bir MR gözlüğü olduğunu iddia etti.

Mark Zuckerberg'e göre Meta Quest 3, Apple Vision Pro'dan daha iyi!

Meta şirketinin CEO’su Mark Zuckerberg, Meta Quest 3'ün, Apple Vision Pro'dan daha iyi bir MR gözlüğü olduğunu iddia etti.

Meta CEO'su Mark Zuckerberg, yakın zamanda yayınlanan bir Instagram videosunda Meta'nın Quest 3 karma gerçeklik gözlüğünün Apple'ın Vision Pro'suna üstünlüğünü öne sürerek karma gerçeklik alanında bir tartışmayı ateşledi. 

Zuckerberg'in karşılaştırması, Quest 3'ün ekonomikliği, konforu ve sürükleyici yetenekleri dahil olmak üzere birçok önemli avantajını vurguluyor. Onun sözleri, Meta'nın karma gerçeklik pazarına hakim olma ve Apple'ın en ileri teknoloji alanındaki kalesine meydan okuma tutkusunun altını çiziyor.

Videoda Zuckerberg, Quest 3'ün uygun fiyatlılığını, Apple Vision Pro'nun neredeyse yedide biri fiyatla satıldığını vurguluyor. Büyük fiyat farkına rağmen Meta Quest 3'ün büyük ekranlarda yüksek kaliteli geçiş sunmayı başardığını ve Apple'daki muadilinin yetenekleriyle rekabet ettiğini söylüyor. 

Ayrıca Zuckerberg, Quest 3'ün Vision Pro'ya kıyasla 120 gram ağırlık azaltan hafif tasarımından ve kullanıcılara sınırsız hareket olanağı sağlayan kablosuz işlevselliğinden övgüyle söz ediyor.

Zuckerberg tarafından vurgulanan önemli bir ayrım noktası, Quest 3'ün üstün görsel netliği ve Vision Pro'da yaşanan hareket bulanıklığıyla kontrast oluşturan daha geniş görüş alanıdır. Ek olarak Quest 3, hassas kontrolörlere ve el takibine sahiptir ve Zuckerberg, Quest'in el takip özelliğinin gelişmiş hassasiyetine dikkat çekmektedir. 

Quest platformunda mevcut olan geniş kapsamlı içerik kütüphanesi, kullanıcılara oyundan multimedya tüketimine kadar çok çeşitli deneyimler sunarak çekiciliğini daha da güçlendiriyor.

Zuckerberg'in eleştirisi teknik spesifikasyonların ötesine geçerek ürün tasarımı ve pazar dinamikleri ile ilgili felsefi değerlendirmelere varıyor. 

Apple'ın daha yüksek çözünürlüklü bir ekran koyma kararını takdir ediyor ancak kullanıcıların konforunu ortadan kaldıran kararlara katılmıyor. Ayrıca Meta'nın Karma Gerçeklik alanına açık model yaklaşımını savunuyor ve Meta Quest'in açık model yaklaşımının MR alanına hakim olmasına izin vermek için mutlak sınırlarına gideceğinin garantisini veriyor. 

Geçmişteki sektör trendleriyle paralellikler kuran Zuckerberg, Apple'ın belirli ürün kategorilerinde başarılı olabileceğini ancak karma gerçekliğin geleceğinin, Microsoft'un PC dönemindeki hakimiyetine benzer şekilde Meta'nın açık modelini destekleyebileceğini öne sürüyor.

Mark Zuckerberg'e göre Meta Quest 3, Apple Vision Pro'dan daha iyi!