Motorola Edge 50 Pro 3 Nisan'da geliyor: İşte tüm özellikleri

Motorola Edge 50 Pro akıllı telefon, 3 Nisan'da tanıtılacak. Türkiye’de de satışa sunulması beklenen cihazın tüm özellikleri ve görselleri haberimizde…

Motorola Edge 50 Pro 3 Nisan'da geliyor: İşte tüm özellikleri

Motorola, Hindistan pazarında Motorola Edge 40 Pro adlı yeni bir akıllı telefonu tanıtmaya hazırlanıyor. Marka geçen ay akıllı telefonla ilgili tanıtımlara başladı ve şimdi cihazın 3 Nisan'da Hindistan'da piyasaya sürüleceğini doğruladı.

Bununla birlikte marka, bir dizi önemli ayrıntıyı da ortaya çıkardı. Marka, Motorola Edge 50 Pro'nun Kasım 2023'te piyasaya sürülen Snapdragon 7 Gen 3 işlemciye sahip olacağını doğruladı.

Motorola Edge 50 Pro Özellikleri ve Görselleri

Cihazda 2,63 GHz saat hızına sahip bir Kryo 715 Prime çekirdeğin yanı sıra üç Kryo 715 Gold çekirdeği ve dört adet Kryo 715 Gold çekirdeği bulunuyor. Kyro 510 Silver çekirdekleri 1,8 GHz hızındadır. Bu işlemci, Wi-Fi 6/6E ve Bluetooth 5.3'ü etkinleştiren Qualcomm FastConnect 6700 ile birlikte geliyor.

Ayrıca 1,5K çözünürlüğe ve 144Hz yenileme hızına sahip 6,7 inç pOLED kavisli ekrana sahip olacak. Ekran, Pantone onaylı renklere sahip olacak, geniş bir renk gamı ve otantik cilt tonları da dahil olmak üzere gerçek dünya renklerinin doğru şekilde sunulmasını sağlayacak.

Telefon, 15 türe yayılan ve popüler sanatçıların küratörlüğünü yaptığı duvar kağıtlarıyla Üretken Yapay Zeka destekli temayı kullanacak. Motorola, videolar için Style Sync Yapay Zeka Üretken Tema Modu ve Yapay Zeka Uyarlamalı Sabitleme özelliğini tanıttığı için telefon, kameraları için de yapay zekanın gücünü kullanacak.

Donanıma gelince, telefonun 50 MP otomatik odaklı selfie kamerasına sahip olduğu doğrulandı. Arkasında, markanın kendi segmentindeki en geniş kamera olduğunu iddia ettiği f/1.4 diyafram açıklığına sahip bir kamera yer alacak. Bunun anlamı, ışığın fotoğraf makinesine girmek için geçtiği lens açıklığının daha geniş olacağı, daha fazla ışığın girmesine izin vereceği ve bu sayede yalnızca nesnenin odakta olduğu ve arka planın ortada olduğu portre tarzı çekimler için ideal olacağı anlamına gelir.

Marka ayrıca cihazın metalik çerçeve ve silikon bazlı vegan deri arka kısımla geleceğini de doğruladı. Marka ayrıca cihazın kutudan çıktığı gibi Android 14 ile çalışacağını ve 3 büyük Android güncellemesi alacağını doğruladı, bu da Android 17'ye kadar Android işletim sistemi yükseltmelerine sahip olacağı anlamına geliyor. Son olarak marka, 50W hızlı şarjın da tanıtımını yaptı. 

3 Nisan lansmanından önce başka ayrıntıların da ortaya çıkması bekleniyor; bu arada, bu yaklaşan akıllı telefonun performans rakamlarını önceki Geekbench listesinden kontrol edebilirsiniz.

Motorola Edge 50 Pro 3 Nisan'da geliyor: İşte tüm özellikleri