OnePlus 12R özellikleri belli oldu: İşlemci, pil ve ekran detayları etkileyici

OnePlus 12R teknik özellikleri öne çıktı: Snapdragon 8 Gen 2, geliştirilmiş pil ve ekran. İşte cihazla ilgili merak edilenler…

OnePlus 12R özellikleri belli oldu: İşlemci, pil ve ekran detayları etkileyici

Qualcomm, en son üst düzey işlemcisi olan Snapdragon 8 Gen 3'ü resmi olarak tanıttı. OnePlus gibi önde gelen akıllı telefon üreticileri, bu gelişmiş yonga seti ile desteklenen OnePlus 12 gibi yakında çıkacak olan amiral gemisi cihazlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yeni bir rapora göre marka, geçen yılki Snapdragon 8 Gen 2 çipini kullanan amiral gemisi altı bir akıllı telefonu da piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Twitter tahmincisi @ShishirShelke1, OnePlus 12R'yi selefi OnePlus 11R'den ayırabilecek bazı potansiyel yükseltmelere ışık tuttu.

ONEPLUS 12R ÖZELLİKLERİ NETLEŞİYOR

En dikkat çekici değişiklik, Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinin yerine Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinin cihaza dahil edilmesidir. Snapdragon 8 Gen 2 ile OnePlus 12R, daha verimli olması nedeniyle pil ömrünü uzatırken CPU ve oyun performansını da geliştirecek.

Kamera sistemi ayrıca, OnePlus 11R'deki 2MP makro kameraya göre önemli bir yükseltme olan 2x yakınlaştırma özelliğine sahip 32MP telefoto lensin eklenmesiyle bir yükseltme alacak.

Ekranın parlaklığında büyük bir iyileşme görülecek ve artık 3000 nite kadar ulaşacak. OnePlus 11R'deki ekran 1400 nitlik en yüksek parlaklığa sahiptir. Cihazın çerçevesinin plastik yerine metalden yapıldığı söyleniyor.

Son fakat bir o kadar da önemlisi, pil de 5.500 mAh kapasiteyle hafif bir artışa kavuşacak. Artan pil boyutu, Snapdragon 8 Gen 2 yongasıyla birlikte hesaba katıldığında, OnePlus 11R'ye kıyasla kesinlikle daha uzun bir pil ömrü sağlayacaktır.

İlginç bir şekilde, sızdırılan bu özellikler, OnePlus Ace 3'ün daha önce açıklanan ayrıntılarıyla eşleşiyor. Sızıntı, bir lansman tarihi açıklamasa da, OnePlus 12R'nin, OnePlus 12'nin lansmanından kısa bir süre sonra gelmesini bekleyebiliriz. 2024'ün ilk çeyreğinde cihazın tanıtılması bekleniyor.

OnePlus 12R özellikleri belli oldu: İşlemci, pil ve ekran detayları etkileyici
İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

    Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

    Tekrar deneyiniz.