Oppo Watch X, 100 saatlik pil ömrü sunacak!

Oppo Watch X, 100 saatlik pil ömrü ve Snapdragon W5 Gen 1 ile çok yakında çıkış yapacak. İşte, akıllı saatin tüm özellikleri…

Oppo Watch X, 100 saatlik pil ömrü sunacak!

Oppo, en son Watch X akıllı saatini Malezya'daki çıkışından bir aydan kısa bir süre sonra Çin'de resmi olarak piyasaya sürdü. Akıllı saat, küresel muadili ile aynı temel özellikleri korurken, Çin pazarına yönelik birkaç önemli farklılık var. O halde şimdi bu detaylara geçelim.

Oppo Watch X Özellikleri ve Fiyatı

Oppo Watch X, parlatılmış paslanmaz çelik kasasıyla kendine özgü dairesel tasarımını koruyor. Ön tarafta Safir Kristal Cam ile korunan ve 466×466 piksel çözünürlüğe sahip 1,43 inç AMOLED ekran bulunuyor. Ekran, 1000 nitlik etkileyici bir zirve parlaklığa sahiptir ve Her Zaman Açık Ekran teknolojisini destekliyor.

Kasanın sağ tarafından çıkıntı yapan iki fiziksel kontrol (dönen bir kadran ve bir düğme) vardır. Saat ayrıca MIL-STD 810H dayanıklılık sertifikasına ve 50 metre derinliğe kadar IP68 suya dayanıklılık özelliğine sahip.

Oppo Watch X, kaputunun altında, 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama ile birlikte Snapdragon W5 Gen 1 işlemci üzerinde çalışıyor. Yazılım açısından, en son OnePlus Watch 2'de olduğu gibi, Color OS ve RTOS olmak üzere iki işletim sistemini çalıştırır.

Color OS, W5 Gen 1 yongası üzerinde çalışırken RTOS, 4 GB eMMC depolama alanıyla birlikte ayrı bir BES2700 yongası kullanıyor. RTOS sürekli olarak açık kalır, arka plan görevlerini ve çağrılar ile bildirimler gibi daha hafif etkinlikleri yönetir.

Ayrıca eSIM desteği de mevcut; bu, saati arama yapmak ve yanıtlamak için kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Bu özellik Oppo Watch X'in global modelinde eksik.

Bununla birlikte iki işletim sisteminin birleşimi sayesinde Oppo Watch X, 100 saate kadar pil ömrü sunuyor. Cihazın tamamen şarj edilmesi yaklaşık 60 dakika sürer.

Sağlık ve zindeliğe gelince, Watch X, sürekli kalp atış hızı izlemeyi, kandaki oksijen seviyelerini ve stres takibini kapsayan 8 kanallı bir kalp atış hızı sensörü ve 16 kanallı bir kan oksijen sensörüyle donatılmıştır. Ayrıca Uyku Horlama Risk Değerlendirmesi özelliği de dahil olmak üzere kapsamlı uyku analizi sunar.

Üstelik koşma, yürüyüş, bisiklete binme ve yüzme gibi aktiviteler için otomatik tanıma özelliğine sahip 100'den fazla spor moduna sahip olursunuz. Saat ayrıca rotanızı kolay ve doğru bir şekilde yönlendirmenizi sağlayan 5 uydu konumlandırma sistemine (Beidou, GPS, Galileo, GLONASS ve QZSS) sahip çift bantlı GPS (L1 + L5) desteğine sahiptir. Ayrıca Ideal, BYD, Te Nengxing, Leapmotor, Maverick Electric ve Venucia gibi markaların araçlarında araba anahtarı özelliği desteği de mevcut.

Oppo Watch X, Çin'de "Binlerce Yelken Mavisi", "Çöl Gümüş Ay" ve "Yıldızlı Gece Uçan" renk seçenekleriyle sırasıyla 2499 yuan, 2399 yuan ve 2299 yuan perakende satış fiyatlarıyla satışa sunuluyor. Türkiye fiyatıyla 10 bin ila 11 bin TL arasında değişiyor.

Oppo Watch X, 100 saatlik pil ömrü sunacak!