Realme Yeni “Note” Serisi Cihazları Tanıtacak

Realme'nin kurucusu ve CEO'su Sky Li, bugün X/Twitter aracılığıyla yeni Note serisinin gelişini duyurdu.

Realme Yeni “Note” Serisi Cihazları Tanıtacak

Realme'nin kurucusu ve CEO'su Sky Li, bugün X/Twitter aracılığıyla yeni Note serisinin gelişini duyurdu.

Resmi ayrıntılar açısından söylenecek fazla bir şey yok ancak teaser yeni hattın yakında geleceğini gösteriyor.

Ayrıca Realme Avrupa CEO'su Francis Wong, yakın zamanda çevrimiçi bir gönderide 2024 planlarını özetledi. Bahsedilen önemli hususlardan biri, mevcut GT, Number ve C serilerinden ayrı olarak yeni bir ürün serisinin tanıtılmasıdır. Wong'a göre bu hamle, "rekabetle daha dürüst bir şekilde yüzleşmek" anlamına geliyor.

Teaser hangi cihazın önce geleceğini açıklamasa da sızıntılar ve sertifikalar serideki ilk cihazın Realme Note 50 olabileceğini gösteriyor.

Bu telefon, genellikle bütçeye uygun akıllı telefonlarda kullanılan Unisoc T612 yonga seti ile Geekbench'te göründü. En yüksek saat hızı 1,82 GHz olan sekiz çekirdekli bir işlemcidir. Note 50 ayrıca Avrasya Ekonomik Komisyonu (EEC) ve Tayland'ın NBTC'si tarafından RMX3834 model numarasıyla onaylandı.

Leaker Paras Guglani de Note 50'nin özelliklerine ilişkin bazı bilgiler paylaştı. Cihazın su damlası çentikli 6,67 inç HD+ LCD ekrana sahip olduğu söyleniyor. Kamera özellikleri arasında 13 MP birincil ve 0,8 MP ikincil kamera ile ön tarafta 5 MP selfie kamerası yer alıyor.

Pil kapasitesi açısından TUV Rheinland sertifikası, yalnızca 10W şarj desteğine sahip 4890 mAh pili gösterir.

Fiyatlandırma ayrıntıları henüz resmi olarak açıklanmadı, ancak spekülasyonlar Hindistan pazarında 8.000 Rupi (yaklaşık 3.000 TL) civarında bir fiyat noktası olduğunu gösteriyor.

İlgili bir gönderide Realme bugün Realme 12 Pro serisinin lansman tarihini de doğruladı. Bu serinin altındaki iki akıllı telefon (Realme 12 Pro ve 12 Pro+) 29 Ocak'ta dünya çapında piyasaya sürülecek.

Realme Yeni “Note” Serisi Cihazları Tanıtacak