Samsung Galaxy S serisi Ocak ayı güncellemesi yayında

Samsung, Avrupa'da Galaxy S21, S22 ve S23 için Ocak ayı güvenlik yaması güncellemesini yayınladı.

Samsung Galaxy S serisi Ocak ayı güncellemesi yayında

Samsung, Avrupa'da Galaxy S21, S22 ve S23 için Ocak ayı güvenlik yaması güncellemesini yayınladı.

Samsung, Ocak 2024 güvenlik yamasını Galaxy S23 serisinden başlayarak popüler Galaxy S22 ve Galaxy S21 ailelerinin yanı sıra bir dizi Galaxy akıllı telefonuna sunuyor.

S23 için S91xBXXS3BWL3, S22 için S90xBXXS7DWL3 ve S21 için G99xBXXS9FWL9 donanım yazılımı sürümleriyle tanımlanan güncelleme, yaklaşık 400 MB büyüklüğündedir ve önemli sayıda güvenlik açığını giderir.

Özellikle yaklaşık 75 güvenlik açığını ele alıyor ve bunların çoğunluğu "Yüksek" öncelikli olarak sınıflandırılıyor, bu da saldırganlar tarafından potansiyel olarak istismar edilebilecekleri anlamına geliyor.

Kritik düzeltmelerden biri, Android 11 ile 14 arasındaki sürümleri çalıştıran cihazlardaki "Bildirim hizmeti"ndeki bir güvenlik açığıyla ilgilidir. Bu sorun, bir saldırganın kişisel bilgilerinize erişmesine olanak tanımış olabilir.

Bir diğer önemli düzeltme, Bluetooth eşleştirme sürecindeki "Yüksek" düzeydeki güvenlik açığını gidererek saldırganların izniniz olmadan cihazlarını telefonunuzla eşleştirmesini engeller.

Açıkça onaylanmasa da güncelleme, Samsung'un uzun zamandır beklenen ekran yanığı koruma önlemlerini de içerebilir. Şirket bu sorunu Aralık ayında kabul etti ve "sonraki güncelleme sürümünde" bir düzeltme sözü verdi. Ancak bu yamanın bu vaadi yerine getirip getirmediği henüz belli değil.

Güncellemeyi henüz almadıysanız cihazınızda Ayarlar > Yazılım güncellemesi bölümüne giderek manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

İleriye bakıldığında, Samsung, Galaxy S24 serisinin 17 Ocak'ta yakında piyasaya sürülmesi için hazırlanıyor. Etkinlikte, Samsung'un önemli ilerlemelerini sergilemesi beklenen yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonları Galaxy S24, S24 Plus ve S24 Ultra'nın tanıtılacağı vaat ediliyor. onların öncülleri.

Samsung, yeni donanımın ötesinde, cihaz içi hizmetleri bulut tabanlı destekle birleştiren yapay zeka yaklaşımını "Galaxy AI" olarak sergilemeye hazırlanıyor. Tanıtılan ilk özelliklerden biri, telefon görüşmeleri sırasında ses ve metnin gerçek zamanlı çevirisini vaat eden "Yapay Zeka Canlı Çeviri Çağrısı"dır.

Samsung Galaxy S serisi Ocak ayı güncellemesi yayında

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?