Samsung Galaxy S24 Plus'ın işlemcisi, Galaxy S23 Ultra'ya fark attı

Samsung Galaxy S24 Plus GPU’su, Galaxy S23 Ultra'dan %80 daha hızlı çıktı. İşte, Geekbech kıyaslama sonuçları…

Samsung Galaxy S24 Plus'ın işlemcisi, Galaxy S23 Ultra'ya fark attı

Samsung Galaxy S24 Plus işlemcisi, Galaxy S23 Ultra'dan %80 daha hızlı çıktı. İşte, Geekbech kıyaslama sonuçları…

Samsung'un Galaxy S24 serisini 2024'ün başlarında piyasaya sürmesi bekleniyor. Yeni telefonlar, şirketin bir sonraki amiral gemisi serisi olacak ve önceki modellere göre iyileştirmelerle gelecek. Şimdi, yeni bir kıyaslama listesi bize yeni nesil Galaxy S24'ün ne kadar güçlü olacağına dair bazı bilgiler sunuyor.

Samsung Galaxy S24+, Galaxy S23 Ultra'nın GPU'sunu geride bırakıyor

Son söylentilere göre Güney Koreli teknoloji devinin Exynos 2400 yonga seti ile Galaxy S24 ve Galaxy S24+'ı piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu arada Galaxy S24 Ultra modelinin de her bölgede Galaxy S24 Ultra ile birlikte piyasaya sürüleceği söyleniyor. Ancak Galaxy S24+'ın son görüntüleri GeekBench'teki performans artışlarını gösteriyor. Popüler kıyaslama platformundaki bir liste, bu cihazın Snapdragon 8 Gen 2 versiyonunu gösteriyor.

Yeni amiral gemisi Qualcomm yonga setine sahip yeni Samsung Galaxy S24 Plus modeli, GeekBench 6 Vulkan testini gerçekleştirerek 17.031 puan gibi etkileyici bir puan elde etti. Bu, markanın Snapdragon 8 Gen 2 ile desteklenen 2023 amiral gemisi Galaxy S23 Ultra ile karşılaştırıldığında yüzde 81,6 gibi önemli bir performans artışına işaret ediyor. İlginçtir ki, kıyaslama listesi bu akıllı telefon yonga setinin performansının masaüstü sınıfı Nvidia ile eşit göründüğünü gösteriyor. Geforce GTX 1050.

Bunların sadece sentetik kriterler olduğunu ve gerçek hayattaki performansı yansıtmadığını belirtmekte fayda var. Üstelik GeekBench gözlemi Galaxy S24+ hakkında çok sınırlı bilgi sunuyor. Ancak Exynos 2400 işlemcisinin Samsung Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus modellerine güç veren Deca çekirdekli bir işlemci olacağını iddia eden yakın tarihli bir sızıntıyı ele aldık.

Samsung Galaxy S24 Plus'ın işlemcisi, Galaxy S23 Ultra'ya fark attı
İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

    Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

    Tekrar deneyiniz.