Samsung Galaxy Watch uyku apnesi özelliğini sunacak

Samsung Galaxy Watch uyku apnesi algılama özelliğini sunmak için onay aldı!

Samsung Galaxy Watch uyku apnesi özelliğini sunacak

Samsung Galaxy Watch uyku apnesi algılama özelliğini sunmak için onay aldı!

Samsung, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Galaxy Watch kullanıcılarına uyku apnesi algılama özelliği sunmak için FDA onayı aldı. Bu, Samsung'u FDA'dan bu onayı alan ilk akıllı saat üreticisi yapıyor. Ancak şirket, Ekim 2023'te Güney Kore'de bu özellik için onay almıştı.

Uyku apnesi, kişinin uykudayken nefes almasını engelleyen kronik bir durumdur. Bu, uyku kalitesinin düşmesine ve kalp hastalığı gibi ciddi sağlık sorunları riskinin artmasına neden olabilir. İnanılmaz derecede yaygındır ancak sıklıkla teşhis edilmez.

Samsung, tespit için kullanacağı kesin yöntem konusunda ağzı sıkı kalırken Galaxy Watch, uyku apnesi ile ilişkili faktörleri izlemek için gerekli sensörlerle donatılmıştır. Örneğin saat, kandaki oksijen seviyelerindeki ve kalp atış hızındaki değişiklikleri doğru bir şekilde tespit edebiliyor; bu da özelliğin çalışması için oldukça faydalı olmalı.

Analiz için yeterli veri toplamak amacıyla kullanıcıların on günlük süre içinde en az iki gece uyurken saati takmaları gerekecek. Daha sonra sonuçları Samsung Health Monitor uygulamasında görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca bu özelliğin yalnızca henüz uyku apnesi teşhisi konmamış 22 yaş üstü yetişkinler için geçerli olduğunu unutmamak önemlidir.

Uyku apnesi özelliği, Galaxy Watch'ın sağlık izleme özellikleri paketine değerli bir katkıdır. Resmi teşhisin yerini tutmasa da uyku apnesinin proaktif olarak tespit edilmesi hayat kurtarıcı olabilir.

Bununla birlikte, özellik bu yılın sonlarında Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Galaxy Watch kullanıcılarına sunulacak. Ancak muhtemelen yalnızca Galaxy Watch 5 ve 6 serisi gibi daha yeni modellerde mevcut olacak.

Samsung Galaxy Watch uyku apnesi özelliğini sunacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?