Samsung Galaxy Z Fold 6 bir ilke imza atacak!

Katlanabilir telefonlar arasında ilk 'titanyum' gövdeye Samsung Galaxy Z Fold 6 sahip olacak. İşte, cihazın sürpriz detayları...

Samsung Galaxy Z Fold 6 bir ilke imza atacak!

Samsung, katlanabilir ürün serisini istikrarlı bir şekilde geliştirdi ve Galaxy Z Fold 6, bu yenilikçi iyileştirme trendini sürdürmeye hazır görünüyor. Bu cihazla ilgili son söylentiler, katlanabilir cihazın tıpkı yeni piyasaya sürülen Galaxy S24 Ultra gibi titanyum çerçeveyle gelebileceğini öne sürüyor.

Haber, X/Twitter'da "Z Fold 6'nın Titanyum ile donatıldığını" iddia eden Revegnus'tan geliyor. Eğer bu gerçekleşirse, Samsung'un yaklaşmakta olan katlanabilir cihazı dünyada titanyum çerçeveye sahip ilk katlanabilir cihaz olacak.

Titanyum akıllı telefonlar için son derece çekici bir malzemedir. İnanılmaz güç-ağırlık oranı, şaşırtıcı derecede hafif kalırken birinci sınıf bir his sunar. Bu, ağırlığın geleneksel olarak sorun olduğu katlanabilir cihazlar için özellikle faydalıdır. Ayrıca titanyumun çizilmelere ve eziklere karşı yüksek direnci, Z Fold 6'nın dayanıklılığını önemli ölçüde artırabilir.

Özellikleri merak ediliyor

Elbette söylentilerdeki yükseltmeler potansiyel bir titanyum yapının ötesine geçiyor. Sokakta çıkan söylentilere göre Qualcomm'un mevcut en iyi Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi, üstün soğutma sistemi, daha sorunsuz çalışma için yeniden tasarlanmış menteşesi, daha güçlü Gorilla Glass Armor'u ve biraz daha büyük 4600 mAh pili var.

Fold 6 kutulu bir tasarımı benimseyecek ve daha çok Galaxy S24 Ultra'ya benzeyecek.

Samsung ağzını sıkı tutarken, Galaxy Z Fold 6'nın Galaxy Z Flip 6 ile birlikte 2024 yılının Temmuz ayı ortalarında piyasaya sürüleceği yönünde yaygın bir spekülasyon var.

Bunun dışında Galaxy Fold 6'nın uygun fiyatlı bir versiyonunun da Apple'ın iPhone 16 serisi civarında bir lansman zaman dilimini hedeflediği söyleniyor. Bu modelle ilgili ayrıntılar az olsa da, kalem desteğinin bulunmadığı ve standart Fold'a kıyasla daha ince bir tasarıma sahip olabileceği söyleniyor.

Samsung Galaxy Z Fold 6 bir ilke imza atacak!