Sony Xperia 1 VI, Xperia 5 V ve Xperia 10 VI RAM seçenekleri belli oldu

Büyük lansman öncesi yeni çıkacak Sony Xperia cihazlarının bellek kapasitesi ve önemli özellikleri belli oldu.

Sony Xperia 1 VI, Xperia 5 V ve Xperia 10 VI RAM seçenekleri belli oldu

Sony, 2024 Xperia akıllı telefon serisini bu yılın sonlarında piyasaya sürecek. Bu yıl en az üç akıllı telefonun piyasaya sürülmesini bekliyoruz: Xperia 1 VI, Xperia 5 VI ve Xperia 10 VI.

Lansman öncesinde Sumahodigest, bu cihazların RAM yapılandırmalarını sızdıran bir rapor paylaştı. Rapora göre amiral gemisi Xperia 1 VI, 12GB ve 16GB RAM konfigürasyonlarında satışa sunulacak. Xperia 5 VI, 8 GB bellekle, Xperia 10 VI ise 6 GB ve 8 GB RAM ile piyasaya sürülecek.

Xperia 5 VI ve 10 VI ile ilgili ayrıntılar çok az ancak yaklaşmakta olan amiral gemisine, özellikle de kameralarına ilişkin bazı ayrıntıları biliyoruz. Önceki bir rapora göre Xperia 1 VI'nın arkasındaki üç kameranın tamamında 48 MP Exmor T sensörler bulunacak.

Bu, Xperia 1 V'nin birincil kamerasında bulunan sensörün aynısıdır. Daha kesin olmak gerekirse, Exmor T sensörü 52 MP'lik bir kamera sensörüdür ancak 4,3:3 en boy oranı nedeniyle 48 MP'de görüntüler berbattır. Marka, yakalanan ışık miktarını artırmak ve gürültü seviyelerini azaltmak için fotodiyodu ve transistörü ayırmayı ve üst üste istiflemeyi başardığı için Sony buna yığılmış sensör adını veriyor.

Xperia 1 VI'daki ana lensin geniş f/1,4 diyafram açıklığına, 2x optik yakınlaştırmaya ve çift fazlı algılamalı otomatik odaklamaya sahip olduğu bildiriliyor. Ayrıca elektronik görüntü sabitleme (EIS) ile 1080p video kaydını da desteklemesi bekleniyor.

Ultra geniş kamera 14-18 mm odak uzaklığına sahip olacak ve çip üzerinde otomatik odaklama özelliğine sahip olacak. Bu arada telefoto lensin 6x yakınlaştırma sunacağı söyleniyor ancak yerel optik yakınlaştırma 3x olarak ayarlandığından 6x yakınlaştırmanın muhtemelen sensör kırpma yoluyla elde edildiğini belirtmekte fayda var. Lansmana yaklaştıkça daha fazla ayrıntının ortaya çıkması bekleniyor, bu yüzden bizi izlemeye devam edin.

Sony Xperia 1 VI, Xperia 5 V ve Xperia 10 VI RAM seçenekleri belli oldu