WhatsApp, Android telefonlar için gezinme çubuğunu yeniden konumlandırıyor

Popüler mesajlaşma servisi WhatsApp, Android kullanıcıları için yeni bir güncelleme yayınladı. İşte, WhatsApp’ın çok beğenilen yeni özelliği…

WhatsApp, Android telefonlar için gezinme çubuğunu yeniden konumlandırıyor

Popüler mesajlaşma servisi WhatsApp, Android kullanıcıları için yeni bir güncelleme yayınladı. Güncelleme, ekranın alt kısmına yeniden tasarlanmış bir gezinme çubuğu getiriyor ve önceki ekranın üst kısmı yerleşiminin yerini alıyor.

Şirket en son güncellemeyi bir X/Twitter gönderisi aracılığıyla duyurdu. WhatsApp yeni duyurusunda: "ihtiyacınız olduğunda ihtiyacınız olan şeye erişmeyi kolaylaştırmak için bazı şeyleri değiştirdiklerini" söylüyor.

Yeni tasarımla kullanıcılar Topluluklar, Sohbetler, Durum ve Çağrılar sekmelerini görmeye devam edecek olsa da sıralama artık yeniden düzenlendi. Ayrıca “Durum” sekmesinin adı “Güncellemeler” olarak değiştirildi.

Artık dört sekmenin tamamında daha kolay tanımlama için özel simgeler bulunurken, daha önce yalnızca Topluluklar sekmesinde bir simge görüntüleniyordu. Renk şeması da yeşil gezinme çubuğundan beyaza geçti. 

Alt yerleşim, gezinme çubuğunu kullanıcının başparmaklarına yaklaştırarak daha büyük telefon ekranları boyunca uzanma ihtiyacını en aza indirir. Kullanıcılar artık bölümler arasında geçiş yapmanın yanı sıra simgelere hızlıca dokunarak bölümler arasında geçiş yapabilirler.

Güncellenen navigasyon başlangıçta Hindistan'da ortaya çıktı, ancak WhatsApp artık buyeniliği küresel olarak kullanıma sunuyor. Android kullanıcılarının yeni tasarıma erişebilmeleri için WhatsApp uygulamalarını Google Play Store'dan güncellemeleri gerekiyor.

Ayrıca WhatsApp, uygulamada üçüncü taraf bir sohbet yönetimi özelliğini test ediyor. Bu özellik, Mart ayının başında Android için bir beta güncellemeyle kullanıma sunuldu.

Temel olarak bu, WhatsApp kullanıcılarının Telegram veya Signal gibi diğer platformlardan kullanıcılara mesaj göndermesine olanak tanıyacak. Bu, kullanıcılar için oyunun kurallarını değiştirecek, çünkü diğer platformların kullanıcılarıyla sohbet etmek için ayrı hesaplar oluşturmaları veya birden fazla oturum açmaları gerekmeyecek.

WhatsApp, Android telefonlar için gezinme çubuğunu yeniden konumlandırıyor