WhatsApp, gelişmiş güvenlik için sohbet kilidini cihazlar arasında senkronize edecek

WhatsApp, gelişmiş güvenlik için sohbet kilidini cihazlar arasında senkronize edecek.

WhatsApp, gelişmiş güvenlik için sohbet kilidini cihazlar arasında senkronize edecek

Meta'nın sahibi olduğu ve yaygın olarak kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcı gizliliğini daha da güçlendirmek için yeni bir güvenlik özelliği üzerinde çalışıyor. Yeni özellik, hesabınıza bağlı tüm cihazlardaki sohbet kilitlerini senkronize edecek.

Daha basit bir ifadeyle, akıllı telefonunuzda bir görüşmeyi kilitlemeye karar verirseniz bu kilit, bilgisayarınızdan, tabletinizden veya bağlantılı herhangi bir cihazdan WhatsApp aracılığıyla eriştiğinizde aynı görüşmeye de uygulanacaktır.

WhatsApp geçen yıl belirli sohbetleri kilitleme özelliğini tanıttı. Daha sonra, kullanıcıların cihaz şifresinden farklı, benzersiz bir şifre belirlemesine olanak tanıyan Gizli Kilit adı verilen başka bir özelliği tanıttılar. Bu şifre, Kilitli sohbetler klasörünü gizleyerek, kodu bilmeyenler için onu görünmez kılar.

Ancak bu özelliklerin dezavantajı cihaza özel ayarlar olmasıdır. Bu, bu kilitlerin otomatik olarak senkronize edilmesi yerine her cihazda (bilgisayarınızda ve telefonunuzda) ayrı ayrı ayarlanması gerektiği anlamına gelir.

Yaklaşan değişiklik bu süreci kolaylaştıracak ve güvenlik seçeneklerinizi WhatsApp'ı kullandığınız tüm platformlara otomatik olarak genişletecek.

Bu geliştirilmiş sohbet kilidi özelliği büyük olasılıkla gelecek WhatsApp güncellemesinde kullanıma sunulacak.

İlgili WhatsApp haberinde şirket yakın zamanda platformu üzerinden platformlar arası mesajlaşmaya izin vereceğini doğruladı. Bu, kullanıcıların WhatsApp, Telegram veya Signal arasında (veya tersi) mesaj gönderebileceği anlamına gelir. Ancak bu özellik muhtemelen yalnızca Avrupa bölgesinde kullanıma sunulacak.

WhatsApp, gelişmiş güvenlik için sohbet kilidini cihazlar arasında senkronize edecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?