WhatsApp kamera hatasını son güncellemeyle çözdü

WhatsApp'ın en son beta güncellemesi büyük bir kamera hatasını düzeltiyor.

WhatsApp kamera hatasını son güncellemeyle çözdü

WhatsApp'ın en son beta güncellemesi büyük bir kamera hatasını düzeltiyor.

WhatsApp yakın zamanda Android beta sürümüne (2.24.2.20) yönelik bir güncelleme yayınladı ve beta testçilerini rahatsız eden kritik bir kamera hatasını ele aldı. Önceki güncellemede tespit edilen hata, kullanıcıların uygulama içinden kamerayı başlatmasını engelliyordu. 

Bu sorun, özellikle fotoğraf veya videoları doğrudan WhatsApp sohbetleri veya güncellemeler sekmesi aracılığıyla çekip paylaşmaya çalışırken dikkat çekiyordu.

WhatsApp kamera sorununu çözüyor

Birçok beta test kullanıcısı, kamera özelliğini kullanmaya çalıştıklarında cihazlarını yeniden başlatmalarını tavsiye eden bir hata mesajıyla karşılaştıklarını bildirdi. Ancak ne telefonun yeniden başlatılması ne de uygulamanın zorla kapatılması sorunu çözmedi. 

Bu kalıcı sorun, görsel içeriğin yakalanması ve paylaşılmasının WhatsApp deneyiminin önemli bir yönü olması nedeniyle kullanıcı deneyimini engelledi.

Bu sorunun ciddiyetinin farkında olan WhatsApp, derhal bir çözüm üzerinde çalıştı. Google Play Store'da bulunan yeni güncelleme, yalnızca bir hata düzeltmesi sunmakla kalmıyor, aynı zamanda kullanıcıların yakındaki kişilerle dosya paylaşmasına olanak tanıyan heyecan verici yeni bir dosya paylaşım özelliği de sunuyor. Bu ekleme, uygulamanın işlevselliğini geliştirerek dosya paylaşımını daha rahat ve verimli hale getiriyor.

Kullanıcıların, özellikle de otomatik güncelleme özelliği etkin olanların, kamera özelliğinin kullanımında herhangi bir kesinti yaşanmaması için bu son beta sürümü indirip yüklemeleri önemlidir. Güncelleme, kullanıcıların kamerayı kullanmasına ve medyayı amaçlandığı şekilde paylaşmasına olanak tanıyarak daha sorunsuz ve hatasız bir deneyim sağlıyor.

WhatsApp, kamera hatasını düzeltmenin yanı sıra yeni özellikler sunmak için de aktif olarak çalışıyor. Kısa bir süre önce Kanallar özelliğini sesli mesajlar, anketler, birden fazla yönetici ve takipçilerin WhatsApp Durumlarındaki güncellemeleri paylaşma yeteneği de dahil olmak üzere dört yeni eklemeyle yükselttiler.

WhatsApp kamera hatasını son güncellemeyle çözdü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?