Windows 11 Wi-Fi sorunuyla gündemde!

Aralık ayı Windows 11 güncellemesi ile cihazlarda Wi-Fi bağlantısında kesintiler meydana geldi. İşte, problemin kaynağı ve son detaylar...

Windows 11 Wi-Fi sorunuyla gündemde!

Aralık ayı Windows 11 güncellemesi ile cihazlarda Wi-Fi bağlantısında kesintiler meydana geldi. İşte, problemin kaynağı ve son detaylar...

Aralık 2023 Salı Yaması sırasında yayımlanan KB5033375 toplu güncelleştirmesi, bazı Windows 11 cihazlarında Wi-Fi bağlantı sorunlarına neden oluyor.

Reddit, Twitter ve Microsoft'un kendi topluluk platformundaki çok sayıda kullanıcı raporunun yanı sıra, bazı üniversiteler öğrencilere KB5033375 güncellemesini (ve yüklüyse isteğe bağlı toplu güncelleme önizlemesi KB50532288) kaldırmalarını öneren tavsiyeler de yayınladı.

Örneğin, British Columbia Üniversitesi'nin bir olay raporu şöyle diyor: "Bu sorun kurumsal kablosuz ağları (ubcsecure, ubcprivate, eduroam) etkiliyor, ancak evdeki kablosuz/internet kullanımını etkilemiyor."

Müşteri raporlarına göre bu sorun, kablosuz erişim noktaları arasında sorunsuz cihaz hareketini kolaylaştırmak için hızlı geçiş/hızlı dolaşım etkinleştirilmiş kurumsal kablosuz ağları etkilemektedir.

KB5033375 veya KB50532288'i kuran ev kullanıcıları henüz Wi-Fi bağlantı sorunları yaşadıklarını bildirmediler.

Etki, Windows 11 işletim sistemleriyle, özellikle de 22H2 veya 23H2 özellik sürümlerinde çalışan işletim sistemleriyle sınırlı görünüyor. Windows 10 sistemleri bu özel sorundan etkilenmiyor gibi görünüyor.

Şu anda bu kablosuz bağlantı sorunlarının belirli kablosuz ağ bağdaştırıcısı modellerini kapsayıp kapsamadığına ilişkin hiçbir bilgi yoktur.

Geçici çözüm mevcut

Geçici bir çözüm olarak, bu sorundan etkilenen kullanıcılara KB5033375 Windows 11 Aralık toplu güncelleştirmesini ve ilgili KB50532288 isteğe bağlı önizleme güncelleştirmesini (etkilenen tüm sistemlere yüklenmemiş olabilir) kaldırmaları önerilir.

Buggy güncellemesini kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

Windows başlat menüsünü açın, "Windows Update"i arayın ve ardından Güncelleme geçmişi > Güncellemeleri kaldır'a gidin.

Yüklü güncellemeler listesinde KB5033375'i (veya KB50532288) seçin ve ardından yanındaki Kaldır düğmesine tıklayın.

Güncelleme kaldırıldıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Kaldırıldıktan sonra, Windows Update'in artık onu mevcut güncellemeler listesinde göstermemesi için güncellemeyi gizlemek için 'Güncellemeleri Göster veya Gizle' sorun gidericisini de kullanmalısınız.

Windows 11 Wi-Fi sorunuyla gündemde!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?