Xiaomi 14 en iyi kameralı telefonlar listesinde yer aldı

DxOMark'ın 'en iyi telefon kameraları' sıralamasında Xiaomi 14 de yer aldı.

Xiaomi 14 en iyi kameralı telefonlar listesinde yer aldı

Xiaomi 14, DxOMark'a göre herhangi bir premium akıllı telefondaki en iyi kameralardan birine sahip. Şirketin en son amiral gemisi yakın zamanda küresel pazara sunuldu ve bu derecelendirme, bu cihazdaki fotoğrafçılık deneyiminin önceki modellere göre daha iyi olduğunu gösteriyor.

Xiaomi 14 Kamera DxOMark'ta 3. sırada

Kamera kıyaslama platformu, Xiaomi 14'e 138 puan verdi. Puanlamada hareketsiz fotoğraflar, bokeh, video, yakınlaştırma ve diğer özellikler dikkate alındı. Farkında olmayanlar için, premium telefon sıralamaları 600 ile 800 ABD Doları arasında fiyatlandırılan cihazlar içindir.

Hatırlamak gerekirse Xiaomi 14, OIS, f/1,6 diyafram açıklığı ve 1/1,31 inç boyut sunan 50 megapiksel birincil sensöre sahiptir. Bu, 115° FOV'ye sahip 50 megapiksel ultra geniş açılı lens ve OIS ve 75 mm odak uzaklığına sahip 50 megapiksel telefoto sensörle eşleştirilir.

DxOMark, testlerde Xiaomi 14'ün kamerasında Xiaomi 13'e göre çeşitli iyileştirmeler olduğunu kaydetti. Bu iyileştirmeler, daha büyük bir sensöre ve daha büyük bir diyafram açıklığına bağlandı. Xiaomi 14, hedefin farklı koşullar altında doğru şekilde pozlanması nedeniyle övgüyle karşılandı. Beyaz dengesi oldukça nötrdü ve cihaz hem fotoğraflarda hem de videolarda yüksek düzeyde ayrıntıları korumayı başardı.

Fotoğrafta düşük düzeyde gürültü vardı ve telefoto sensörü bile iyi ayrıntıları korumayı başardı. Ancak Xiaomi 14, hareketsiz fotoğraflarda parlama ve gölgelenme gibi kusurlardan muzdaripti. Video çekerken düşük ışık koşullarında gürültü açıkça görülüyordu. Bu arada, daha parlak sahneler ve arkadan aydınlatmalı koşullar, yüzlerdeki kontrastın düşük olmasına neden oldu.

Xiaomi 14 en iyi kameralı telefonlar listesinde yer aldı