Xiaomi 14 serisi Şubat sonu dünya çapında tanıtılacak

Çinli teknoloji markası Xiaomi yeni akıllı telefon serisini global çapta duyurmaya hazırlanıyor. Peki, Xiaomi 14 serisi ne zaman çıkacak? İşte yanıtı ve cihazların özellikleri!

Xiaomi 14 serisi Şubat sonu dünya çapında tanıtılacak

Çinli teknoloji markası Xiaomi yeni akıllı telefon serisini global çapta duyurmaya hazırlanıyor. Peki, Xiaomi 14 serisi ne zaman çıkacak? İşte yanıtı ve cihazların özellikleri!

Xiaomi 14 Serisi 25 Şubat'ta Globalleşiyor

Leica ve Xiaomi markasıyla ilgili teaserların ardından Xiaomi, sonunda Xiaomi 14 Serisinin lansman tarihini açıkladı. Yaklaşan Xiaomi 14 Serisinin 25 Şubat'ta küresel olarak piyasaya sürüleceği resmi olarak onaylandı. 

Xiaomi'nin CEO'su ve kurucusu, X.com'da (eski adıyla Twitter.com) Xiaomi 14 Serisinin küresel lansmanını bir posterle birlikte duyurdu. Lansman tarihinin açıklanmasıyla birlikte özellikle Xiaomi 14 Ultra'nın potansiyel lansmanı düşünüldüğünde teknoloji meraklıları arasında bir heyecan oluştu. Bu spekülasyon, cihazın kendine özgü kamera modülünün belirgin bir şekilde öne çıktığı posterin arka planından kaynaklanıyor.

Tarih dikkate alındığında MWC Barselona'da lansman bekliyoruz. Xiaomi bile lansmanın yeri ve saatinden bahsetmeyi kasıtlı olarak atlamış gibi görünüyor. Bu nedenle önümüzdeki günlerde lansmanla ilgili konumu ve diğer ayrıntıları teyit edecek başka bir duyuru bekliyoruz. Xiaomi 14 Ultra'nın yanı sıra, Xiaomi 14 Pro ile birlikte geçen yıl Çin'de piyasaya sürülse de, Xiaomi 14 için de oldukça heyecan var.

Xiaomi 14 serisinin yanı sıra Xiaomi Pad 7 serisinin de duyurulacağına dair söylentiler yaygın. Dahası, Xiaomi'nin yalnızca tek bir Xiaomi 14 Serisi akıllı telefonu, yani Xiaomi 14 Ultra'yı piyasaya sürmeye direnebileceğine dair bazı raporlar var. Xiaomi detayları resmi olarak açıklayana kadar bir süre daha beklememiz gerekiyor. Xiaomi 14 Ultra zaten BIS Hindistan'a, Singapur'un IMDA'sına, 3C sertifikasına ve diğer sertifikalara ulaştı.

Xiaomi 14 özellikleri kadar Xiaomi 14 Ultra ve Xiaomi 14 Pro özellikleri de merak ediliyor. İşte tüm bildiklerimiz!

Xiaomi 14 Ultra Özellikleri

Henüz hiçbir şey doğrulanmamış olsa da söylentilere ve sızıntılara göre Xiaomi 14 Ultra, Snapdragon 8 Gen 3 ve iki yönlü uydu bağlantısıyla piyasaya sürülecek. Xiaomi 14 Ultra, dörtlü arka kamera modülüyle değişken diyafram açıklığına sahip olacağı için Xiaomi 14 Pro'nun kamera yeteneklerini aşacak. 

Sony LYT-900 50 MP sensörle gelebilir. Ek olarak Xiaomi 14 Ultra'nın, 120 mm'ye kadar etkileyici odak uzaklığı sunan 50 MP periskop telefoto kameraya sahip olması bekleniyor. Dörtlü kamera sistemi ayrıca 50 MP IMX8 serisi ultra geniş lensi ve ek bir 50 MP telefoto kamerayı da içerebilir.

Xioami 14 Ultra, Geekbench ve IMEI veritabanlarına da girerek akıllı telefona ilişkin bazı özellikleri ve ayrıntıları ortaya çıkardı.

Tasarım açısından Xiaomi 14 Ultra'nın mavi, turuncu ve siyah gibi renk seçenekleriyle öncüllerine benzer bir estetiği koruması bekleniyor. Ekran altı kamerayla piyasaya çıkabilir. 50W kablosuz şarj ve 90W kablolu şarj ile 5.180 mAh gibi önemli bir pil kapasitesine sahip olduğu söyleniyor.

Xiaomi 14 serisi Şubat sonu dünya çapında tanıtılacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?