Xiaomi Civi 4 Özellikleri Gün Yüzüne Çıktı

Xiaomi Civi 4, 67 Watt'lık şarj hızıyla bir sertifika platformunda görüldü. İşte, merakla beklenen Civi 4'ün özellikleri!

Xiaomi Civi 4 Özellikleri Gün Yüzüne Çıktı

Xiaomi Civi 4, 67 Watt'lık şarj hızıyla bir sertifika platformunda görüldü. İşte, merakla beklenen Civi 4'ün özellikleri!

Yeni bir Xiaomi akıllı telefonu yakın zamanda Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı'ndan (MIIT) 24053PY09C model numarasıyla sertifika aldı. Onaylanmasa da yakında çıkacak olan Xiaomi Civi 4 olduğu söyleniyor. Aynı cihaz şimdi 3C sertifikasyon platformunda da ortaya çıktı.

Cihaz, 67W şarj kapasitesiyle sertifika platformunda listeleniyor. Ancak bu konuda daha fazla ayrıntı açıklamıyor.

Benzer model numarası 24053PY09I olan bir Xiaomi telefonu da Hindistan'ın BIS otoritesinde ortaya çıktı. Öyle görünüyor ki Hindistan pazarı için Civi 4'ün yeniden markalanmış bir versiyonu planlanabilir.

Daha önce Xiaomi, Civi 2'nin ince ayarlı bir versiyonunu dünya çapında Xiaomi 13 Lite adı altında yayınlamıştı. Sonuç olarak Civi 4'ün, Hindistan için muhtemelen Xiaomi 14 Lite olarak adlandırılan, yeniden markalanmış veya değiştirilmiş bir sürümüne sahip olması mümkün.

Her neyse, daha önceki raporlara göre Xiaomi Civi 4, Xiaomi'nin 14 serisine benzer şekilde 2.7D mikro kavisli camla kaplanmış 1.5K düz ekrana sahip olacak.

Ayrıca, 50 MP sensörle yönetilen Leica ortak markalı kameraların da yer alacağı söyleniyor; bu, Xiaomi serisi olmayan bir telefonun ilk kez Leica markasını taşıyacağı anlamına geliyor.

Ek olarak telefonun, amiral gemisi akıllı telefonlara benzer şekilde metal bir çerçeve ve cam arka yüzeye sahip olacağı söyleniyor. Potansiyel olarak 100W'a (hatta 120W'a) kadar hızlı şarj desteğiyle 5.000 mAh kapasiteyi aşan bir pil içerdiği bildiriliyor.

Xiaomi'nin Civi 4'ü Qualcomm'un yakında çıkacak olan Snapdragon 8s Gen 3 işlemcisiyle piyasaya sürebileceğine dair söylentiler de var. Qualcomm'un, muhtemelen 7+ Gen 3'ün yanı sıra Snapdragon 8s Gen 3'ü de içeren yeni işlemcilerini 18 Mart'ta açıklaması planlanıyor.

Xiaomi Civi 4 Özellikleri Gün Yüzüne Çıktı