Xiaomi HyperOS alacak telefonlar: İşte takvim

Xiaomi HyperOS küresel sunumu 2024'ün ilk çeyreğinde başlayacak: Uygun cihazların listesini kontrol edin.

Xiaomi HyperOS alacak telefonlar: İşte takvim

Xiaomi HyperOS küresel sunumu 2024'ün ilk çeyreğinde başlayacak: Uygun cihazların listesini kontrol edin.

Xiaomi cihaz sahipleri tarafından araştırılan ‘HyperOS alacak telefonlar’ listesi güncellendi. İşte, 2024 yılında yayınlanacak olan işletim sistemi güncellemesi hakkında son haberler!

Xiaomi, Ekim ayı sonlarında Xiaomi 14 serisi lansman etkinliği sırasında yeni şirket içi işletim sistemi HyperOS'u tanıttı. Duyurunun ardından şirket, Çin'deki akıllı telefonlarına en son işletim sistemi güncellemesini sunmaya başladı.

Artık şirket nihayet küresel kullanıma sunma planını paylaştı. Xiaomi'nin HyperOS özel ara yüzünün küresel sürümünün ayrıntılarını açıklaması yaklaşık iki ay sürdü.

HyperOS Küresel kullanıma sunma planı

Xiaomi, X/Twitter'da artık Xiaomi HyperOS olarak yeniden adlandırılan MIUI hesabı aracılığıyla HyperOS'un dünya çapında kullanılabilirliğini resmen doğruladı. Duyuruda, HyperOS'un 2024 yılının ilk çeyreğinde belirli Xiaomi ve Redmi cihazlarında kullanıma sunulacağı belirtiliyor. Kullanıma sunma planında yer alan cihazlar aşağıdaki gibidir:

 • Xiaomi 13
 • Xiaomi 13 Pro
 • Xiaomi 13 Ultra
 • Xiaomi 13T
 • Xiaomi 13T Pro
 • Redmi Note 12
 • Redmi Note 12S
 • Xiaomi Pad 6

Listede Xiaomi ve Redmi akıllı telefonlar yer alırken, Poco akıllı telefonlarından herhangi bir şekilde bahsedilmediğini fark etmiş olabilirsiniz.

Endişelenmeyin! X/Twitter'daki POCO Global hesabı, Poco kullanıcılarına Poco F5'in HyperOS güncellemesini alan ilk Poco cihazı olacağına dair güvence verdi. Ve piyasaya sürülmesi yakın görünüyor. Kesin lansman tarihi gizli kalsa da Poco, diğer cihazlara ilişkin bilgileri daha sonra paylaşacağına söz verdi.

Xiaomi'nin HyperOS için ilk küresel kullanıma sunma planı yalnızca bir avuç nispeten yeni akıllı telefonu içeriyor. Bu nedenle eski Xiaomi, Redmi ve Poco telefon sahiplerinin HyperOS güncellemesi için sıralarını beklemeleri gerekecek. HyperOS'u hemen deneyimlemeyecek olsalar da, Xiaomi'nin nihayet HyperOS'un küresel dağıtımına hazırlanıyor olması şüphesiz iyi bir haber.

Akıllı telefonlarının HyperOS kullanılabilirliğini kontrol etmek isteyenler için bu bağlantı yararlı bir kaynak sağlar. Xiaomi'nin dahili sunucularında HyperOS testine giren belirli modellerle ilgili haberleri düzenli olarak güncelliyoruz.

Xiaomi HyperOS alacak telefonlar: İşte takvim
İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.