Xiaomi Mix Flip'in kilit detayları ortaya çıktı

Xiaomi Mix Flip hakkında bir kötü, iki iyi haber var! Xiaomi Mix Fold 4 de yolda...

Xiaomi Mix Flip'in kilit detayları ortaya çıktı

Xiaomi, kapaklı katlanabilir telefonlara rakip olmak için Mix Flip üzerinde çalışıyor. Cihazın bazı önemli ayrıntıları zaten sızdırıldı. Cihaz, bu yılın Ocak ayında uydu bağlantısının varlığına işaret eden MIIT sertifikasını almıştı. Fakat, cihaz hakkında bugün paylaşılan bilgiler pek de iç açıcı değil. Xiaomi Mix Flip'in uydu bağlantısından yoksun olacağı iddia edildi.

Xiaomi Mix Flip uydu iletişimini kesiyor

Xiaomi'nin sonunda Mix Flip'e uydu iletişimi için bir bağlantı desteği eklemediği öğrenildi. Ancak katlanabilir kapaklı telefon, bir telefoto kameraya ve daha büyük bir bataryaya sahip oluyor.

Daha önce cihazın 50 MP ana kamera ve 3x yakınlaştırma (zoom) destekli telefoto ünitesine sahip olacağı açıklanmıştı. 

Mix Flip'in kapak ekranı ve kamera modülü basit bir çekiciliğe sahip. İç ekranın sıfır algılanabilir kırışıklara sahip olduğu söyleniyor.

Mix Flip'e muhtemelen Mix Fold 4 eşlik edecek. Xiaomi ve Honor, hem kapaklı hem de yatay katlanır telefonlar sunan Samsung, OPPO, Vivo ve Huawei'ye kıyasla yalnızca kitap tarzı katlanabilir telefonlar piyasaya sürdü.

Haberlere göre, Mix Fold 4 son derece ince ve hafif olacak. Periskop lens dahil 50 MP dörtlü kamera kurulumuna sahip olması bekleniyor.

Hem Xiaomi Mix Flip hem de Mix Fold 4'ün Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden güç alacağı söyleniyor. Xiaomi, Mix Flip ve Mix Fold 4'ün varlığı hakkında henüz resmi bir şey paylaşmadı. Yakın gelecekte daha fazla ayrıntının ortaya çıkmasını beklemeliyiz.

Xiaomi Mix Flip'in kilit detayları ortaya çıktı