Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco’ya, Mani Agid ise Cinderesi’ne yeni elebaşı olarak gönderildi.


Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

PKK, Afrin’de bozguna uğrayınca Raco ve Cinderesi’ne yeni sorumlular atadı. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco’ya, Mani Agid ise Cinderesi’ne gönderildi. Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi münakaşalar neticesinde 30’dan fazla teröristin infaz edildiği söyleniyor.

YENİ ELEBAŞLAR ATANDI

Şubat ayı başında Cinderes ve Raco’da Afrinli terör örgütü üyeleri ile Kandil’den gelen teröristler arasında bir dizi gerginlik meydana geldi. Terör grupları arasındaki gerginlik, TSK-ÖSO ilerleyişiyle beraber bozguna dönüştü. PKK’nın yönetim merkezi Kandil, meydana gelen bozguna müdahale maksatlı Raco ve Cinderes’e sözde yeni komutanlar atadı. Terörist elebaşı Cemil Bayık, Raco bölgesi için Hüseyin Gabar isimli teröristi Afrin’e gönderirken, Cinderes bölgesi için de Mani Agid’i görevlendirdi. Örgütün sözde saha sorumlularının atanmasıyla eş zamanlı olarak PKK, Afrin’deki bozgunun nedeni oldukları iddiasıyla 30’dan fazla teröristi örgüt içi infazla öldürdü.

PKK’lı Mani Agid ve Hüseyin Gabar

EN FAZLA 2,5 SAAT

Afrin’de savaşan Türkmen Gruplardan Muntasırbillah Tümeni Komutanı Muhammed Paşa, PKK cephesinde meydana gelen bozgunu anlattı. Yeni Şafak gazetesinin haberine göre PKK işgalindeki köyleri en fazla 2.5 saatlik operasyonla özgürleştirdiklerini belirten Paşa, TSK’nın sivil hasassiyeti nedeniyle yerleşim birimlerine dönük operasyonların sanki kılı kırk yararak hesaplandığını söyledi. Paşa, cephe hattında yaşananları şu sözlerle özetledi: “Bize harekât emri verilmesiyle terör örgütünü köylerden birkaç saat içinde söküyoruz. İlk başlarda tuttukları yüksek noktalardan ilerleyişimizi durdurmaya çalışıyorlardı fakat şuanda tünel, sığınak, keskin nişancı ve bütün güzergahı mayınlayarak mesafe almamızı önlemeye çalışıyorlar.”

3’TE 1’İNİ HALLETTİK

“Son 2 haftadır sivillerin arasına gizlenen kadın ve erkek teröristler intihar timi olarak görev almaya başladı. TSK, girilecek yerleşim birimlerinde sivillere dönük her olasılığı hesaplayarak hareket etmemizi istiyor. Bu vaziyet belki gecikme gibi gözüküyor fakat sergilenen hassasiyet bölge insanında ciddi saygı ve güven uyandırıyor. Şu ana kadar 130’dan fazla noktayı temizledik. Cephe genelinde sayıları 6 bin 500 ila 7 bin arasında değişen PKK’lılardan 2 bini öldürüldü. Bu rakam, Afrin kadrosunun 3’te 1’ine tekabül ediyor. Öte yandan Cinderes ve Raco’ya şov maksatlı gelen Şebbiha ve Şii militanlardan kimileri da son 3 gündeki operasyonlar neticesi etkisiz hale getirildi.”

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Fransa Liginde PSG forması giyen Neymar, Marsilya maçında yaşadığı sakatlık ardından gözyaşlarına hakim olmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz