Teröre yüzyılın darbesi!

Son zamanlarda aktif olarak sürdürülen terör operasyonlarında çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi. Birçok teröristin de teslim olduğu operasyonlar hakkında bilgi veren Genel Kurmay Başkanlığı son bir hafta içerisinde 79 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Ele geçirilen mühimmatlar ve silahlar ise askeri kontrol altında imha edildi.


Teröre yüzyılın darbesi!

PKK silah bırakıyor

Terör örgütünün aktif olarak kullandığı mağaralar ve cephaneliklerde düzenlenen baskınlar sonucunda tonlarca patlayıcı ve cephanelik ele geçirildi. Ele geçirilen cephanelikler ile ciddi bir yara alan terör örgütünün verdiği kayıplar da son 1 ayda yüzde 80 oranında arttı. Geçtiğimiz hafta içinde 79 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklayan Genel Kurmay Başkanlığı yüzlerce teröristin de teslim olduğunu bildirdi. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sürdürülen operasyonların caydırıcı etkisi ile silah bırakan teröristler ise Kandil’de şok etkisi yarattı.

Teröre şehirde de geçit yok

Terör örgütünün dağ kadrolarında yaşanan bu şok etkisi giderek artarak örgüt üyelerinin paniğe kapılmasına ve birer birer teslim olmasına neden oldu. Sınırda olduğu gibi şehir yapılanmalarına yönelik olarak da kararlı bir mücadele sergileyen TSK şehirde de geçit vermedi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin'in kuzeybatısında bulunan Ali Bekki köyünü ele geçirdi. Köyde yakalanan YPG'li teröristin resimleri yayınlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz