Tokat’ta defineciler egzoz gazından zehirlendi! 2 kişi öldü

Tokat’ta define bulmak için bir Tümülüs’ün altındaki tünele giren 4 kişiden 2’si jeneratörden çıkan egzoz gazı yüzünden zehirlenerek yaşamını yitirdi.


Tokat’ta defineciler egzoz gazından zehirlendi! 2 kişi öldü

Tokat merkeze bağlı Küçükbağlar Köyü yakınlarında Yığma tepe olarak bilinen Tümülüs (bir mezar ya da mezarlık içeren, toprak yığılarak yaratılmış tepecik) alanındaki ortalama 30 metre derinlikteki tünele giren 4 kişi define ararken zehirlendi.

Küçükbağlar Köyü’nde saat 22.30 civarında yaşanan olay ardından tünelden kendi olanakları ile çıkmayı başaran Zekai Ak (28) vaziyeti sağlık ekiplerine bildirdi.

Olay yerine sevk edilen İl Afet ve Acil Vaziyet (AFAD) ekipleri ile Tokat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne bağlı kurtarma ekipleri çalışma yaptı. Bir kişinin güçlükle girebileceği tünele oksijen tüpü ve halat yardımı ile inen kurtarma ekibi tarafından Fatih Danışık (22) yaralı olarak kurtarıldı. Ekiplerin ortalama 4 saat süren çalışması ardından ise Halis Kaya (25) ile Olcay Kaya’nın (19) cansız bedenleri birer saat arayla bulundukları yerden çıkarıldı. Cenazeler otopsi yapılmak üzere ambulansla Tokat Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla alakalı soruşturma açıldı.

İl Afet ve Acil Vaziyet Müdürü Turan Uzun, yapılan ilk tespitlere göre şahısların girdikleri tüneldeki suyun tahliyesini yapmak için kullandıkları su motoruna elektrik veren jeneratörün çalışması esnasında çıkan egzoz gazından zehirlendiklerinin tahmin edildiğini belirtti. AFAD ekiplerinin zor koşullarda cenazeler ulaştığını ifade eden Uzun, yapılan araştırmanın sonrasında olayın netlik kazanacağını kaydetti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz